Suriye halkının katilleri Putin ve Esed sarmaş dolaş

Suriye'deyüzbinlerce mazlumu katleden Esed ile hâmisi ve katliam ortağı Putin Soçi'de bir araya geldi. İki katil sarmaş dolaş poz verdi.

21-11-2017


Erdoğan, Ruhani ve Putin’in Soçi görüşmesi öncesinde Putin Suriye’deki siyasi süreç için Soçi’de sürpriz bir şekilde Esad ile bir araya geldi. Kremlin'den yapılan açıklamaya göre, Putin ve Esad bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Putin, Esad'ı teröristlere karşı verdiği mücadeleden dolayı tebrik etti.
 
Esad da "Rusya siyasi uzlaşının teşvikini mümkün kıldı" ifadelerini kullandı.
 
Türkiye, Rusya ve İran'ın katılımıyla yarın Soçi'de düzenlenecek  toplantıda taraflar Suriye'deki gelişmeleri ve bölgedeki son durumu ele alacak.
 
4 YIL ARADAN SONRA BİR İLK 
 
Türkiye ile Rusya ilişkilerinde yeni ve kritik bir adım daha atıldı. Suriye krizi yüzünden dört yıldan bu yana Rusya Savunma Bakanlığı’na ait askeri uçaklara hava sahasını kapalı tutan Türkiye, önceki gün Rus askeri nakliye uçağına Türk hava sahasını açtı.
 
Rus İnterfaks ajansının haberine göre Rusya Savunma Bakanlığı’na ait TU-154M nakliye uçağı Moskova yakınlarındaki “Çkalovsk” askeri üssünden havalandıktan sonra Karadeniz ve Türkiye üzerinden uçuşunu gerçekleştirerek Suriye’nin Lazkiye bölgesinde yer alan Rus Hmeymim Hava Üssü’ne iniş yaptı. Böylece uçak en kısa yoldan Suriye’deki Rus Hmeymim Hava Üssü’ne ulaştı.
 
(İslam ve Hayat / Haber 7)

Etiketler : #Suriye   #halkının   #katilleri   #Putin   #ve   #Esed   #sarmaş   #dolaş   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN