Hakkımızda


Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla

islamvehayat.com olarak, hayatı, alemlerin Rabbi yüce Allah’ın çizdiği anlam çerçevesinde algılayıp yaşamanın ve iyiliği emr, kötülükten nehy sorumluluğunu yerine getirmenin İslam’ın temel şartlarından olduğu bilincine sahip bir anlayışla yayın yapmak üzere yola çıktık. Kur'an-ı Mübin'de En’am Suresi 162. ayette bildirildiği gibi, bizler, namazı, ibadetleri, hayatı ve ölümü yalnızca alemlerin Rabbi için olanlar arasında bulunmayı varlığının gayesi bilen bir anlayışla yola devam ediyoruz.
 
Modernizmin insanlara dayatmaya çalıştığı “ya dinsiz bir hayat, ya da hayatsız bir din (hayata müdahil olmayan, vicdanlara hapsedilmiş bir din)” sapması karşısında bizler Allah’ın dininin hayata müdahale etmek ve onu inşa etmek üzere gönderildiği gerçeğinin şahidleri olmayı sürdüreceğiz.
 
Batı kökenli batıl ideolojiler ve Allah’ın Kitabı’ndan uzaklaşmış yanlış din anlayışlarının insanlığın idrakinde yaptığı tahribat karşısında insanlığı alemlerin Rabbinin mübin olan Kitab-ı Kerimine ve Peygamberlerin sonuncusu olan Hz. Muhammed’in kıyamete dek sürecek olan örnekliği(sünneti)ne davet etmek, biricik meselemizdir.
 
Tağutların, zalimlerin, kapitalist sömürücülerin devrildiği, fitne ortadan kalkıp yeryüzünde yalnız Allah’ın dininin hükümdar olduğu günlere ulaşmayı çok istiyoruz, bunun için de sorumluluklarımıza sahip çıkmamız gerektiğini biliyoruz. İslam’ı sahih bilgi, iman ve amel bütünlüğünde hayatımıza hakim kılıp, iyiliği emr, kötülükten nehy mücadelesine omuz vermenin, hem dünya hem ahiret saadetimizi temin edecek yegane yol olduğunun bilinciyle bu siteyi hazırlıyoruz. Rabbimizden, ayaklarımızı yolunda sabit kadem kılmasını niyaz ediyoruz.
 
Sahibi ve Yayın Yönetmeni: Şükrü Hüseyinoğlu
 
Editörler: Olcay Durgun, Ömer Karakaş, Şahin Yetik
 
Yönetim Yeri: Kazım Karabekir Cd. Yeşilbağ Sk. No: 13/B Şirinevler - Bahçelievler/ İSTANBUL
 
İletişim: [email protected]

sex shop

Makaleler

Hava Durumu


VAN