Sisi'nin oğlu bir bavul parayla yakalandı

Mısır'da darbe yapan Abdulfettah Sisi'nin oğlu Mahmud Sisi, BAE Havayolları'na ait bir uçakla Dubai'den Kahire'ye dönüşte havaalanında bir bavul parasıyla güvenlik engeline takıldı.

21-10-2013


Mısır'da yayın yapan En'Nafizetü'n-Masr sitesinin haberine göre, Perşembe gecesi Mısır'ın darbeci generali Abdülfettah El-Sisi'nin oğlu Mahmud El-Sisi, Birleşik Arap Emirlikleri Havayolları'na ait bir uçakla Dubai'den Kahire'ye dönüşte havaalanında kontrol engeline takıldı.

Kontrol noktasından geçmek istemeyen Mahmud El-Sisi'nin çantasında 380 bin euro ve 220 bin Amerikan doları bulundu. Bir süre çantası alınarak havaalanında bekletilen Mahmud El-Sisi, daha sonra Genelkurmay Başkanı Abdülfettah El-Sisi'nin oğlu olduğu anlaşılınca, içinde para dolu olan çanta derhal iade edildi ve birkaç saat sonra ise gümrük memuru Sisi'nin oğluna uyguladığı işlemden ötürü cezalandırıldı.

Mısır Süveyş'i İsrail'e sattı iddiası

Mısır'da yayın yapan En'Nafizetü'n-Masr sitesinin yer verdiği habere göre, Ulusal Koalisyon Darbeyi Red ve Meşrutiyet Gönüllüleri tarafından yapılan açıklamada Süveyş Kanalı'nın doğu ve batısının İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne satıldığı iddia edildi. Gruptan yapılan açıklamada darbe hükümetinin Mısır halkı ve ülkesinin varlığına tehdit oluşturduğunu da ifade edildi.

(Ajanslar)

Etiketler : #Sisi'nin   #oğlu   #bir   #bavul   #parayla   #yakalandı    
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN