Ocak ayı, Filistin Müslümanlarının 2015’ten bu yana maruz kaldığı en kanlı ay oldu

Bu Ocak ayında, işgal askerleri ve Yahudi yerleşimcilerin açtıkları ateş sonucu 8’i çocuk, biri yaşlı kadın olmak üzere 35 Filistinli katledildi.

31-01-2023


Filistin Sağlık Bakanlığı, ocak ayının, 2015’ten bu yana işgal altındaki Batı Şeria’da yaşanan “en kanlı ay” olduğunu açıkladı. Bu ay içerisinde 35 Filistinli katledildi.
 
Bakanlıktan konuyla ilgili yazılı açıklama yayımlandı. Açıklamada, “Bu ay, 2015’ten bu yana Batı Şeria’da yaşanan en kanlı ay oldu. İşgal askerleri ve Yahudi yerleşimcilerin açtıkları ateş sonucu 8’i çocuk, biri yaşlı kadın olmak üzere 35 Filistinli hayatını kaybetti. Filistinlilerin özellikle vücutlarının üst kısmı ve başları hedef alındı.” ifadeleri kullanıldı.
 
Yılbaşından bu yana en çok ölümün de Cenin kentinde meydana geldiği kaydedilen açıklamada, bu kentte toplam 20 kişinin yaşamını yitirdiği ifade edildi.
 
İşgal ordusunun, Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin Mülteci Kampı’na 26 Ocak’ta düzenlediği baskında 10 Filistinli şehid edilmişti.
 
(Kaynak: İktibasdergisi.com)

Etiketler : #Ocak   #ayı   #   #Filistin   #Müslümanlarının   #2015’ten   #bu   #yana   #maruz   #kaldığı   #en   #kanlı   #ay   #oldu   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN