KÜFÜR TEK MİLLET, MÜSLÜMANLAR BİN PARÇA!

İlyas METİN

19-01-2014 10:59


Tevbe suresi 24. ayeti güncel okuma

Rahman Rahim Allah’ın Adıyla

De ki: "Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, hanımlarınız, aşiretiniz, kazandığınız mallar, durgun gitmesinden korktuğunuz ticaret ve hoşunuza giden meskenler sizin için Allah'tan, Peygamber'inden ve O'nun yolunda cihad etmekten daha sevimliyse Allah buyruğunu bildirinceye kadar bekleyin. Allah fasıklar topluluğunu doğru yola erdirmez."
Müslümanların hemen hemen her kesiminin cemaat ve tek bir ümmet olma istek ve söylentileri maalesef bir ütopyadan ileri gidememekte. Herkes ya kendi gurubuna çağırmakta ya da kendi gibi düşünmeyenleri ötekileştirmekte.

Şimdiye kadar denendi ve görüldü ki vakıf ve dernekler, bir rahmet doğuramadığı ve vahdeti sağlayamadığı gibi ayrışmaları hat safhaya taşıdı.

Hâlbuki Allah bizlere ne diyordu

Hep birlikte Allah'ın ipine sarılın, fırkalara bölünüp parçalanmayın;”

Eğer ki bu ayetlere iman ediyorsak -ki iman ettiğimizi iddia ediyoruz- o halde imanımızı amele dönüştürüp amellerimizi de eylemleştirme zorunluluk ve sorumluluğumuz vardır.

Buradaki sorumluluk tüm Müslümanlara ait olmakla birlikte, tüm vakıf ve derneklerin liderleri, başkanları, abileri, hocaları, kanaat önderlerine ve cami görevlilerine daha müşahhas bir görev düşmektedir.

Şimdi herkes kendini sorgulamalıdır; biz bütünden parçalara nasıl ayrıldık ve parçaları tekrar nasıl bütünleştirip cemaatleşerek tek bir ümmet olup izzet kazanabiliriz.

Eğer bunu gerçekleştirmek için hepimiz bir an evvel bir çaba göstermezsek, yarın mahşerde Allahın huzuruna sorumluluğunu yerine getirmemiş kullar olarak çıkacak ve kaybedenlerden olacağız.

Allah için İslam için Resulullah’a layık bir ümmet için haydi hemen herkes iş başına; tefrikaya sebep olan tüm ene’lerden, müesseselerden feragat edip ‘bir’ olmaya!    

Allah kendi için cehd gösterenlerin şüphesiz yardımcısı olacaktır.

Bu çağrı, parçalanmış ümmetin (Akabe Vakfı, Özgürder, İlkav, İktibas, Kur’an Nesli Merkezi, Bir Nesil Derneği, Hayder, Eğitimder, Davetder, Kalemder, Genç Birikim, Medeniyet, Özgünder, Kardeşler Eli, Venhar,  Akdav, Zeynepder ve yüzlercesi) tamamınadır.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Yazıları

Makaleler

Hava Durumu


VAN