Esed, çocuk katliamında siyonistlerle yarışıyor

Suriye'de Esed güçlerinin, muhaliflerin kontrolündeki bölgelere karadan ve havadan düzenlediği saldırılarda 15'i çocuk, 6'sı kadın 57 mazlum katledildi.

23-07-2014


Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR) tarafından yapılan açıklamada, rejim güçlerinin yerden yere atılan füzeler ile varil ve vakum bombaları kullanarak düzenlediği saldırılarda, Halep'te 12'si çocuk, 2'si kadın 25, Dera kentinde 3'ü çocuk, 2'si kadın 14, başkent Şam'ın banliyölerinde biri kadın 8, İdlib'de biri kadın 4, Hama'da 2, Humus'ta 2, Deyru'z Zor'da 1 ve Haseke'de 1 olmak üzere toplam 57 mazlumun katledildiğini açıkladı.

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) de yaptığı açıklamada, helikopterlerin Halep'te direnişçilerin denetiminde olan bölgelere "varil bombası" atması sonucu çok sayıda yerleşim yerinde büyük hasar meydana geldiği ifade edildi.

Kentin eski Halep bölgesinde İslami Cepheye bağlı birliklerle Esed güçleri arasında zaman zaman çatışmaların yaşandığı bildirilen açıklamada, başkent Şam'ın Duma, Dareya, Cobar, Kabun bölgesi ile Muleyha beldesinin rejim güçlerinin yoğun saldırılarına maruz kaldığı kaydedildi.

(İslam ve Hayat / Haksöz Haber)

Etiketler : #Esed   #   #çocuk   #katliamında   #siyonistlerle   #yarışıyor   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN