Abdülkadir Molla asılarak şehid edildi

İnna lillahi ve inna ileyhi raci'un... Bangladeş'de Cemaat-i İslam Lideri Abdulkadir Molla şehid edildi...

12-12-2013


Bangladeş'te Cemaat-i İslami Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülkadir Molla'nın idam edildiği bildirildi. Türkiye saati ile 18:01'de infazı gerçekleştirilen Molla, şehid edilmeden önce "beni doğum yerim olan Faridpur köyüne gömün" demişti.

Öte yandan, Polis'in karara karşı çıkan halk'a gerçek mermilerle ateş ettiği belirtildi.

Hukuksuz bir şekilde idama çarptırılan Abdülkadir Molla'nın infazı, Yüksek Mahkeme tarafından onanmıştı.

İnfazın salı gecesi saatler 00.00'ı geçince yapılması bekleniyordu Ancak mahkeme, idama 90 dakika kala infazın ertelenmesine hükmetmişti. Yüksek Mahkeme daha sonra son dakika temyiz isteğini reddederek Abdülkadir Molla'ya verilen idam cezası kararını onamıştı. İdam kararının infazı, bu onamadan sonra gerçekleşti.

Bu kararla birlikte Abdülkadir Molla, kurulan savaş suçları mahkemesinde idam edilen ilk kişi oldu.

Bangladeş saatiyle 22'de idam edilen Abdülkadir Molla, idamından önce biraraya geldiği ailesine şunları söyledi:

"Suçum Allah'tan başkasına kulluk etmemekti. Bize kulluk et, dediler. Ben de "asın" dedim.

Ben kesinlikle masumum. İslami harekete mensup olduğum için öldürülüyorum. Şehitlik herkese ihsan edilmiş bir kader değildir. Yüce Allah bana şehitlik nasip ederse, kendimi en şanslı olarak düşünürüm. Şehitlik hayatımın en büyük başarısı olacaktır. Benim kanım İslami hareketi ayağa kaldıracak ve otokratların sonunu getirecektir.

Kendim için endişeli değilim. Ben bu milletin ve İslami hareketin akıbeti hakkında endişe duyuyorum. Bildiğim kadarıyla herhangi bir hata veya suç işlemedim. İslami hareket için bütün hayatımı feda ettim.

Yüce Allah'ın lütfuyla başımı hiçbir adaletsizliğe asla eğmeyeceğim. Dünyevi bir makam önünde af ve hayat hakkı aramak asla söz konusu olamaz. Allah, hayat ve ölüm konusunda karar verecek tek güçtür. Kaderimi, Allah belirleyecektir.

Ben herhangi birinin kararı gereği idam edilmiyorum. Benim şehitlik zamanım Yüce Allah'ın kararına göre sonuçlandırılacak. Her durumda Yüce Allah'ın kararını kabul ediyorum."

Etiketler : #Abdülkadir   #Molla   #asılarak   #şehid   #edildi   
YORUMLAR
  • kemal songür   12-12-2013 21:59

    Rızıklananlar kervanına katıldı inşaallah... Şahidden şehadete götüren son sözler "Suçum Allah'tan başkasına kulluk etmemekti. Bize kulluk et, dediler. Ben de "asın" dedim.'' Rabbim, şehadetini kabul buyursun dualarımızla.

  • Hasan Mensur   12-12-2013 21:54

    الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ Onlar başlarına bir musibet geldiğinde: 'Şüphesiz biz Allah'a aidiz ve O'na döneceğiz' derler. [30] Rabbim abdullkadir molanın şehadetini kabul eylesin, Ailesi ve ümmetin başı sağolsun. Abdulkadir mola, Rabbine yünelerek, kafirlere ve müşriklere boyun eğmedi, af dilemedi, islamın izzet ve şerefini küçük düşürmedi,Abdulkadir mola ümmetin iftiharıdır, güzel örnekliğiyle tıpa tıp, peygambelerin yolunu benimsemiştir, bu yolda canını feda etmiştir,şimdiki alimler, Alim sıfatlı önderler, Abdulkadir molayi örnek almalılar, kıyamete kadar hayır yolunda bir çığır açmıştır, ümmete hayırli olsun.selam ve dua ile.Allah'a emanet olunuz.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN