Zamanlaması manidar "derin" bomba

Patlamanın, Hükümetin, Edip Başer'i "terörle mücadele koordinatörlüğü" görevinden almasından hemen sonra gerçekleşmesi, Danıştay saldırısı benzeri "derin" bir komployla karşı karşıya olunup olunmadığı sorularını akla getirdi.

23-05-2007


Zamanlaması manidar "derin" bomba
 
Ankara dün zamanlama olarak son derece manidar bir bombayla kan yerine döndü. Ankara'nın en merkezi yerlerinden Anafartalar Çarşısı önünde patlatılan A-4 tipi plastik patlayıcı masum insanları hedef aldı. Patlamada 6 kişi hayatını kaybederken, 80'den fazla kişi de yaralandı.  
 
Kimliği henüz belirlenemeyen karanlık eller, bir motosiklete yükledikleri A-4 tipi plastik patlayıcıyı, iş çıkışında evlerine gitmek için otobüs durağında bekleyen yüzlerce sivilin yanıbaşında hava uçurdu. Deprem etkisi oluşturan patlama sonucu 5 kişi olay yerinde parçalanarak can verdi, 80'in üzerinde kişi de yaralandı. Yaralılardan İsa Kalkır kaldırıldığı hastanede öldü. Böylece ölü sayısı 6'ye yükseldi. Çeşitli hastanelerde tedavi altına alınan yaralılardan 6'sı Pakistan uyruklu.

Yaralılardan bazılarının durumunun kritik olduğu bildirildi.

Patlamanın, Hükümetin, Edip Başer'i "terörle mücadele koordinatörlüğü" görevinden almasından hemen sonra gerçekleşmesi, Danıştay saldırısı benzeri "derin" bir komployla karşı karşıya olunup olunmadığı sorularını akla getirdi.

Haber-Yorum: islamvehayat.com 
 
 

 

 


 

Etiketler : #Zamanlaması   #manidar   #derin   #bomba   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN