Siyonist işgal ordusunun Gazze'ye saldırısında katledilenlerin sayısı 24'e yükseldi

Siyonist işgal ordusunun dün gece Gazze'ye düzenlediği saldırılarda, katledilenlerin sayısının 24'e yükseldiği, yaralı sayısının 103 olduğu bildirildi.

11-05-2021


Siyonist işgal ordusunun dün gece Gazze'ye düzenlediği saldırılarda, katledilenlerin sayısının 24'e yükseldiği, yaralı sayısının 103 olduğu bildirildi.
 
Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, son saldırıların ardından üç kişinin daha hayatını kaybetmesi sonucu toplam can kaybının 24'e yükseldiği kaydedildi.
 
Sivil Savunma ekiplerinden bir yetkili AA muhabirine yaptığı açıklamada, son saldırılardaki can kaybının Gazze'nin batısındaki bir evde yaşandığını, ev halkından hayatını kaybeden 3 kişiden birinin kadın, bir diğerinin de engelli bir Filistinli olduğunu belirtti.
 
Gazze'deki Sağlık Bakanlığı daha önce yaptığı açıklamada, siyonist işgal saldırılarında 9'u çocuk 21 kişinin katledildiğini, 95 kişinin de yaralandığını duyurmuştu.
 
Pazartesi gecesi geç saatlerde, işgal ordusu Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adı verilen askeri operasyon başlatıldığını duyurmuştu.
 
Gazze'deki Sağlık Bakanlığı daha önce yaptığı açıklamada, işgal ordusunun saldırılarında 9'u çocuk 20 kişinin şehit olduğunu, 103 kişinin de yaralandığını duyurmuştu.
 
İşgal ordusu da Gazze'ye hava saldırısı düzenlendiğini, Gazze'den ülkenin güneyine çok sayıda roket gönderildiğini açıklamıştı.
 
(İslam ve Hayat / AA)

Etiketler : #Siyonist   #işgal   #ordusunun   #Gazze'ye   #saldırısında   #katledilenlerin   #sayısı   #24'e   #yükseldi   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN