Siyonist Bakan: "Rusya, İsrail’in hava saldırılarını engellememeyi kabul etti"

Siyonist işgal rejimi İskan Bakanı Zeev Elkin, Soçi’de bir araya gelen Putin ve Bennett arasındaki görüşme sonucunda, Rusya’nın, İsrail’in Suriye’deki hava saldırılarını ‘engellememeyi’ kabul ettiğini duyurdu.

25-10-2021


Siyonist Bakan Elkin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İsrail Başbakanı Naftali Bennett‘in dün Rusya’nın Soçi kentinde yaptığı görüşmeye ilişkin İsrail basınına değerlendirmelerde bulundu.
 
Putin-Bennett görüşmesinin tercümanlığını yapan Elkin, görüşmede Moskova ile Tel Aviv arasındaki ikili ilişkilerin eski Başbakan Binyamin Netanyahu dönemine benzer şekilde sürdürülmesinin ele alındığını aktardı.
 
Elkin, Putin ile Bennett’in İsrail ve Rus güçlerinin Suriye‘de çatışmasının önüne geçmeyi amaçlayan ve “çatışma önleme mekanizması” olarak adlandırılan uygulamaya devam edilmesi konusunda anlaştığını ifade etti.
 
Bennett’in Putin ile İran’ın nükleer programı ve Suriye’ye yerleşmesini önleme konusundaki görüşlerini paylaştığını kaydeden Elkin, “(Suriye’deki hava saldırılarına ilişkin) Rusya’ya yönelik politikanın devam ettirilmesine karar verildi.” ifadesini kullandı.
 
İsrail, bölgedeki İran güçlerini gerekçe göstererek son yıllarda başta Şam olmak üzere Suriye’nin farklı bölgelerine birçok hava saldırısı düzenledi.
 
Tel Aviv yönetimi, bu saldırıların birçoğunu üstlenmese de hem Esedrejimi hem Rusya, Suriye’ye yönelik birçok hava saldırısının arkasında İsrail’in olduğunda ısrar etti.
 
(Kaynak: İktibas Dergisi.com)

Etiketler : #Siyonist   #Bakan:   #Rusya   #   #İsrail’in   #hava   #saldırılarını   #engellememeyi   #kabul   #etti   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN