Rasulullah'ın ahlakı ve bizim ahlakımız

Kur'an ile Allah Resulünün Kur'an'la inşa olan ahlakını birlikte öğrenip, hayatımıza kul Resul’ü örnek olarak almamız gerekirdi.

25-04-2018


Kimileri için Resul hiç doğmadı, kimileri Resul adına önüne geleni doğradı, kimileri de Resul’u sürekli gül dağıtan pamuk dede gibi gördüler, kimileri Resulleri hep yarıştırdılar, kimileri de Resul’u asrı saadette bıraktı, kimileri de Resulün örnekliğini kılık kıyafet, yemek içmek sandı, kimileri de Resul’u kitaptan kopardılar ve tarih sayfasına attılar, kimileri de Resul adına tekfir ettiler.
 
Hz. Aişe Validemize Hz.Peygamberin (sav) ahlakı sorulduğu zaman “Siz hiç Kur'an okumuyor musunuz.  Onun ahlakı Kur'an'dı.” cevabını vermiştir. (Müslim, Salatü’l-Musafirin, 139)
 
Kur'an ile Allah Resulünün Kur'an'la inşa olan ahlakını birlikte öğrenip, hayatımıza kul Resul’ü örnek olarak almamız gerekirdi.
 

Etiketler : #Rasulullah'ın   #ahlakı   #ve   #bizim   #ahlakımız   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop