John Bass darbeci albayla Çengelköy'de buluşmuş

ABD Büyükelçisi John Bass, basının karşısına çıkıp "darbe girişiminde ABD'nin parmağı yok" dese de, olaydan 1 gün önce çekildiği öne sürülen görüntüsü kafa karıştırdı.

06-08-2016


ABD Büyükelçisi John Bass, basının karşısına çıkıp "darbe girişiminde ABD'nin parmağı yok" dese de, rütbeli bir asker ile darbe girişiminden bir gün önce görüş alışverişinde bulunduğu ortaya çıktı.

BASININ KARŞISINA ÇIKIP "İLGİMİZ YOK" DEDİ

ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass, 'darbede Amerika'nın parmağı var' iddiaları üzerine farklı yayın organlarından 10 gazeteciye Washington'ın 15 Temmuz darbe girişiminde parmağı olduğu iddialarını kesin bir dille yalanlayarak "ABD yönetimi 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece yaşanan yasadışı aktivitelerin hiçbirini planlamadı, yönetmedi, desteklemedi ya da bunlarla ilgili önceden bilgi sahibi değildi" ifadelerine yer verdi.

BÜYÜKELÇİYİ ZORA SOKACAK GÖRÜNTÜ

Büyükelçi Bass'ın açıklamalarının henüz gazeteye basıldığı sırada yeni bir görüntü ortaya çıktı. Çengelköy'de bir kafe işletmesinin kamerasına yansıyan görüntüde Bass, bir rütbeli ile darbe girişiminden bir gün önce görüş alışverişinde bulunuyor. Bu görüntü "Washington'ın 15 Temmuz darbe girişimiyle ilişkisi yok" diyen Bass'ı zora sokacağa benziyor.

İşte kafa karıştıran o görüntü;

 

Etiketler : #John   #Bass   #darbeci   #albayla   #Çengelköy'de   #buluşmuş    
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN