İsveç'te bir kilisenin gençlik kolları başkanı olan Dr. Hugo'nun Müslüman olma hikayesi

İsveçli ateist bir baba ve Hristiyan bir annenin oğlu olan Hugo, Müslüman oldu. İslam'la şereflenen Hugo, son olarak; kilise gençlik kolları başkanı olarak görev yapıyordu.

06-06-2022


İslam'la şereflenmeden önce İsveç'te bir kilisenin gençlik kolları başkanı olan doktor Hugo, Müslüman oldu.
 
Ateist bir baba ve Hristiyan bir annenin oğlu olan Hugo, "İslam hakkında okumalar yaptım, Kur'an meali okudum. Rahiplerle tartıştım, Müslümanlarla konuştum. İçten içe aslında Müslüman olduğumu hissettim" dedi.
 
O süreçte domuz eti yemeği bıraktığını söyleyen Hugo, "Benim için tam anlamıyla bir dönüm noktası oldu. Kiliseye gittiğimde herkes dua ederken ben içimden Fatiha Suresi’ni okuyordum. Fark ettim ki ben sadece kendimi kandırıyorum. Ramazan’da namaz kılıp oruç tutabilmek için Ramazan'dan önce şehadet getirmeye ve Müslüman olduğumu açıklamaya karar verdim" ifadelerini kullandı.
 
Kendisini en çok etkileyenin Fatiha suresi olduğunu belirten Hugo, "Fatiha suresini Arapça dinlerken beni çok etkilediğine inanıyorum. Çünkü ben Fatiha ve diğer surelerin İsveççe mealini okudum. Ama onu namaz esnasında, arkadaşımdan Arapça ve internetteki ses kaydından duyduğumda beni çok etkiledi gerçekten." dedi.
 

Etiketler : #İsveç'te   #bir   #kilisenin   #gençlik   #kolları   #başkanı   #olan   #Dr.   #Hugo'nun   #Müslüman   #olma   #hikayesi   
YORUMLAR
  • Rıdvan dinçer   06-06-2022 23:05

    Rabbimden rahmet ve bereketi ile kardeşimizin ayaklarını ve kalbini istikamet üzere sabit kılmasını dilerim ailesi ve çevresinin hidayetine inşallah vesile olur.Rabbimin rahmeti insanlar üzerinde geziniyor nerede çoraklaşmış bir beden ve ruh var ise gönlün irtibatını gözlüyor, gönül bir kapı açmayıversin Rahmet nehir olup ruha ve bedene tahrip etmeden coşkunluk ve dirilik katıyor... Elhâmdulilleh....

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN