İşgal işbirlikçisi Esed rejimi yine İdlib'e saldırdı: 11 maktul

Esed rejimi ve İran destekli grupların, "İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi" içindeki sivil yerleşimlere düzenledikleri topçu saldırısında en az 11 sivil katledildi, 25 sivil yaralandı.

29-01-2019


Esed rejimi ve İran destekli grupların, "İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi" içindeki sivil yerleşimlere düzenledikleri topçu saldırısında en az 11 sivil katledildi, 25 sivil yaralandı.

Rejim güçleri, Soçi mutabakatını ihlal ederek, "İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi" sınırları içindeki Maretinuman ilçesine, El Tuh ve Hoş El Kıssabiyye köylerine yoğun topçu saldırısı gerçekleştiriyor.

İdlib Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) Müdürü Mustafa Hac Yusuf, AA muhabirine yaptığı açıklamada, rejim güçlerinin öğle saatlerinden sonra bölgeye saldırılarını yoğunlaştırdığını söyledi.

Hac Yusuf, "İdlib'in güney kırsalında Maretinuman ilçesine en az 13 top ve roket saldırısı düzenlendi. Saldırıda şu ana kadar ez az 11 sivil öldü, en az 25 sivil yaralandı." dedi.

Sivil Savunma ekipleri enkaz kaldırma, arama ve kurtarma çalışmalarına devam ederken, ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Rejim güçleri, Türkiye ve Rusya arasında İdlib'deki ateşkesi sağlamlaştırmak için imzalanan Soçi mutabakatına rağmen saldırılarına ara vermedi. Askeri muhalifler ise 17 Eylül 2018'de imzalanan Soçi mutabakatının öngördüğü bölgeden ağır silahlarını 10 Ekim 2018'de çekmişti.

(Kaynak: AA)

Etiketler : #İşgal   #işbirlikçisi   #Esed   #rejimi   #yine   #İdlib'e   #saldırdı:   #11   #maktul   #   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop