İlk sesli Kürtçe meal piyasada

Türkiye’nin ilk Arapça-Kürtçe formatında seslendirilmiş Kur’an-ı Kerim Meali, piyasaya çıktı. ‘Qurana Piroz Bi Denge Kurdi’ adını taşıyan sesli meal, bir buçuk yılda hazırlandı.

20-07-2012


Bir buçuk yıllık titiz çalışmanın ürünü olan Türkiye’nin ilk sesli Kürtçe meali bir yapım şirketi tarafından piyasaya sürüldü. ‘Qurana Piroz Bi Denge Kurdi’ adını taşıyan sesli meal iki CD’den oluşuyor. 

Kürtçe ve Arapça-Kürtçe formatında hazırlanan sesli meal, Daha önce yayınlanan Kürtçe ‘Wergera Qurana Piroz’ isimli Kürtçe meal esas alınarak okundu.       

KÜRTÇE TELAFFUZA ÖZEN GÖSTERİLDİ

Türkiye’deki bütün Kürtlerin anlayabileceği güncellenmiş mealden seslendirilen ‘Qurana Piroz Bi Denge Kurdi’yi, Hakan Kara seslendirdi.

Mealde kullanılan Kürtçe telaffuza ise ayrı bir özen gösterildi. MP3 formatındaki sesli meal, piyasaya sürülürken yakın bir sürede web üzerinden de dinlenebilecek.
 

(Kaynak: Haber 7)

Etiketler : #İlk   #sesli   #Kürtçe   #meal   #piyasada   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop