İktibas Dergisi’nin Mayıs ayı sayısı çıktı

Türkiye’nin en köklü dergilerinden biri olan İktibas, 497. sayısı ile yeniden okurlarına ulaştı.

04-05-2020


1981 yılından bu yana yayınını sürdürmekte olan İktibas Dergisi’nin Mayıs sayısı çıktı.
 
Siyasi gündeme ilişkin değerlendirmelerin yer aldığı, derginin yorum köşesinde, geçen ayın önemli gündem maddelerinden üçü; virüs salgını, infaz düzenlemesi ve Anıtkabir törenleri konu ediliyor.
 
Salgın tedbirleri çerçevesinde, toplu kılınan namazların, bunlar arasında Cuma namazının da yasaklanması ile birlikte, temsili Cuma namazları kılınmaya başlanmış ve bu durum, cuma konusunda yapılan yeni bir uygulama olarak dikkat çekmişti. Derginin kavram bölümünde bu yeni durum değerlendirilirken aynı zamanda, rahmetli Ercümend Özkan tarafından yazılmış olan ilk Cuma kavramına da atıf yapılıyor.
 
Dergide ayrıca Atasoy Müftüoğlu, Mustafa Bozacıoğlu,  Şükrü Hüseyinoğlu, Hüseyin Alan, Yakup Döğer, Ahmet Ferhat Öksüz, Latif Değer, İbrahim Eryiğit ve Elif İsmailoğlu da yeni yazıları ile okurlarına sesleniyor.
 

Etiketler : #İktibas   #Dergisi’nin   #Mayıs   #ayı   #sayısı   #çıktı   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop