Hadi oradan alçak necisler

AmeriKAN necisi D.Trump'ın geçtiğimiz dönemde duyurduğu sözde barış planı 'Yüzyılın Anlaşması' D.Trump ve B.Netanyahu tarafından büyük bir zafer edasıyla dünyaya ilan edildi. 'Barış' adı altında Kudüs ve Filistin'i siyonist işgal çetesinin avuçlarına bırakmaya yönelik olan bu adıma tepkiler çığ gibi yükseliyor.

29-01-2020


AmeriKAN necisi D.Trump'ın geçtiğimiz dönemde duyurduğu sözde barış planı 'Yüzyılın Anlaşması' D.Trump ve B.Netanyahu tarafından büyük bir zafer edasıyla dünyaya ilan edildi. 'Barış' adı altında Kudüs ve Filistin'i siyonist işgal çetesinin avuçlarına bırakmaya yönelik olan bu adıma tepkiler çığ gibi yükseliyor. Filistin direniş hareketi Hamas, bu sözde barış planına güçlü bir şekilde karşı çıkacaklarını açıkladı
 
AmeriKAN necisi Trump'ın açıklamalarından satır başları şöyle: 
 
İki taraf arasında barışı ortaya koymak dünyanın en zorulu görevlerinden biri olacaktır. Geçmişte birçok ABD Başkanı bunu denemiş ve başarısız olmuştu. Çok zorlu bir süreç oldu. Başbakan Netanyahu'ya barış vizyonumu ilettim. Geçmişteki tekliflerden temelde farklıdır bu teklif. 80 sayfalık planımız en detaylı teklif olarak tarihe geçmiştir. 
 
'KUDÜS İSRAİL'İN BÖLÜNMEMİŞ BAŞKENTİ OLACAK'
 
Gerçekçi iki devletli bir çözümden bahsediyorum. Gerçekçi bir iki devletli çözüm ile Filistin'in devlet olmas İsrail'e olan tehlikeyi azaltacaktır. İsrail'de herkes barış istiyor, herkesin desteğini aldık, onlar barış istiyor. 
 
İsrail'le ortak komite kurup net haritayı ortaya koyacağız. Kudüs İsrail'in bölünmemiş başkenti olmaya devam edecek.
 
'BU HARİTA FİLİSTİN'İ İKİ KATINA ÇIKARACAK'
 
Bu anlaşmanın Filistinliler için de iyi bir anlaşma olmasını istiyorum. Görecekleri en büyük fırsattır. Filistin terörü reddederse devlet olarak tanınacak. 
 
Bu harita Filistin'i iki katına çıkaracak. Başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devleti olacak. 
 
Yeni Filistin devletine çok büyük yatırım yapılacak. Birçok sayıda ülke bunu istiyor. 1 milyondan fazla iş olanağı sağlanacak. Filistinlilere refah ve mutluluk getirecek. Herkesin Mescid'i Aksa'yı ziyaret edebilmesini sağlayacağız. 
 
Benim vizyonum Filistinlilere devlet olmanın gereklliiğini gerektirecek zamanı kazandırmaktır. Barış yolunu seçerseniz ABD ve birçok ülke orada olacak, yanınızda olacak. Bunu yaparlarsa işe yarayacak. 4 yıl boyunca Filistin İsrail ile müzakere edebilecek. 
 
SÖZDE HARİTA PAYLAŞILDI
 
 
İSRAİL'LE İTTİFAKIMIZ HER ZAMANKİNDEN DAHA GÜÇLÜ
 
DAEŞ tamamen yok edildi, vahşi liderleri de öldü. 
 
Kudüs güvenli açık ve demokratik bir kenttir. Herkese kapıları açıktır. İslam dünyası İsrail'i tanımak yerine saldırmakla yaptıkları hatayı düzeltmelidir. İslam dünyası artık yeni İsrail devletini tanımalıdır. 
 
Yıllarca boş yere kan aktı bu düzelmeli artık.  Kutsal toprakları bütün insanlık tecrübe edebilmelidir. 
 
Birlikte yeni bir gün doğabilir, bizim sayemizde Ortadoğu'da yeni bir gün doğabilir. İsrail'le ittifakımız her zamankinden daha güçlü.
 
NETANYAHU: BU BİR FIRSAT!
 
Netanyahu da Filistin tarafının kabul etmediği anlaşmanın çok büyük ve İsrail için çok değerli olduğunu kaydederek, "Bu önemli bir fırsat ve biz bunu kaçırmayacağız. Bu yüzyılın anlaşması" yorumunu yaptı.
 
Beyaz Saray, geçen hafta yaptığı duyuruda, İsrail Başbakanı Netanyahu ve Mavi-Beyaz İttifakı lideri Benny Gantz'ın ABD Başkanı Trump ile Washington'da bir araya geleceğini ve Ortadoğu planının bu görüşmeler sırasında açıklanacağını bildirmişti.
 
Hamas: "Yüzyılın Anlaşması" planı Filistinliler için yeni bir büyük felakettir
 
FİLİSTİN'DEN BOYKOT ÇAĞRISI
 
Filistin yönetimi, Arap ve İslam ülkeleri büyükelçilerine, ABD'nin "Yüzyılın Anlaşması" olarak nitelendirdiği sözde planın bugün kamuoyuna duyurulması için düzenlemesi beklenen törene katılmama çağrısı yaptı.
 
Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyne, ABD Başkanı Donald Trump'ın bugün açıklayacağı duyurulan plana ilişkin değerlendirmede bulundu.
 
FİLİSTİN izmir escort bayan HALKININ HAKLARINI GASP ETME HAMLESİ
 
Rudeyne, Filistin haber ajansı WAFA'da yer alan açıklamasında, "Bugün ABD'nin Yüzyılın Anlaşması planının açıklanacağı merasime davet edilen Arap ve İslam ülkeleri büyükelçilerini, Filistin halkının haklarını gasbetme ve başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletinin kurulmasına engel olma amacı taşıyan bu merasime katılmamaya çağırıyoruz" dedi.
 
Rudeyne, kendilerine davet gönderilen bazı Arap ve İslam ülkeleri büyükelçilerinin buna olumsuz yanıt verdiğini öğrendiklerini de kaydetti.
 
ABBAS'DAN İKİ DEVLETLİ ÇÖZÜME BAĞLILIK VURGUSU
 
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ise İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, dünyanın hiçbir yerinden hiçbir anlaşmayı kabul etmeyeceklerini belirterek, iki devletli çözüme bağlılıklarını yineledi.
 
"Uluslararası kararlar doğrultusunda barışın tesis edilmesine ve bu bağlamda müzakereler yapılmasına hazır olduklarını" belirten Abbas, aleni bir şekilde İsrail'in tarafgirliğini yapan ABD'nin tek başına siyasi çözümde rol oynamasını kabul etmeyeceklerini kaydetti.
 
'YÜZYILIN ANLAŞMASI' PLANI
 
ABD Başkanı Trump'ın İsrail-Filistin meselesine 'çözüm bulmak' amacıyla hazırladığı öne sürülen 'Yüzyılın Anlaşması Planı' diye adlandırdığı planın detayları netleşmese de uluslararası basında, buna ilişkin bazı bilgiler yer alıyor.
 
Haberlere göre, anlaşma, Kudüs'ün tamamının İsrail'e bırakılması ve Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinin büyük bölümünün varlığını sürdürmesi gibi Filistinlilerin aleyhine maddeler içeriyor.
 
Planda, İsrail'in topraklarından sürdüğü 6 milyona yakın Filistinli mültecinin dönüş hakkına ise değinilmediği dile getiriliyor.
 
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın 'yüzyılın şamarı' olarak nitelendirdiği planın, bazı ekonomik yardımların dışında Filistin halkı lehine hiçbir şey içermediği ifade ediliyor.
 
(İslam ve Hayat / Haber 7)

Etiketler : #Hadi   #oradan   #alçak   #necisler   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop