Doğu Guta'ya yönelik hava saldırıları ve katliamlar devam ediyor

Suriye'nin başkenti Şam yakınlarındaki Doğu Guta'dan muhalifleri çıkaran kafir dikta Esed rejimi ve destekçisi Rusya, bugün yine hava saldırıları düzenledi. Tahliyelerin sürdüğü Doğu Guta'yı bugün bir kez daha vuran Şam rejimi ve Rus güçleri, Duma semtinin dışındaki arazileri de hedef aldı.

07-04-2018


Suriye'nin başkenti Şam yakınlarındaki Doğu Guta'dan muhalifleri çıkaran kafir dikta Esed  rejimi ve destekçisi Rusya, bugün yine hava saldırıları düzenledi.
 
Tahliyelerin sürdüğü Doğu Guta'yı bugün bir kez daha vuran Şam rejimi ve Rus güçleri, Duma semtinin dışındaki arazileri de hedef aldı.Bombardımana tutulan Duma semtinden siyah dumanlar yükselirken, yerel kaynaklar semtin dışındaki arazilerin de hedef alındığını bildiriyor.
 
DÜN 25 SİVİL KATLEDİLMİŞTİ
 
Dün gerçekleşen saldırılarda 25 sivilin öldüğü bildirilmiş ve tahliyeler durmuştu.
 
Haftalardır devam eden tahliyelerde binlerce silahlı muhalif ve aileleri, muhaliflerin kontrolündeki en büyük vilayet olan İdlib ile Fırat Kalkanı Harekâtı ile temizlenen bölgelere ulaştı.
 
2 BİN SİVİL KATLEDİLDİ
 
Tahliyeler sürerken rejim ve Rusya'nın bombardımanında yaklaşık 2 bin sivil yaşamını yitirdi. Türkiye, Rusya ve İran'ın vardığı anlaşmayla, Doğu Guta çatışmasızlık bölgesi ilan edilmişti.
 
Yıllarca rejim güçleri tarafından kuşatma altında tutulan Doğu Guta'da, tahliyelerden önce 400 bin kişi yaşıyordu.

Etiketler : #Doğu   #Guta'ya   #yönelik   #hava   #saldırıları   #ve   #katliamlar   #devam   #ediyor   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN