ABD destekçileri halklarına yaranamıyor: Aznar ve Blair'den sonra Howard da gitti

Avustralya'da yapılan seçimlerde İşçi Partisi zaferini ilan etti ve Başbakan John Howard liderliğindeki muhafazakarların 11 yıllık iktidarına son verildiğini açıkladı. Boşuna dememişler: İbret almazsan ibretlik olursun! Howard Aznar ve Blair'den ibret almadı, sonunda klendisi de ibretlik oldu.

26-11-2007


11 Eylül saldırılarını bahane ederek İslam ve Müslümanlara karşı topyekün bir savaş ilanında bulunan ve önce Afganistan'ı ve ardından da Irak'ı işgal eden büyük şeytan ABD'nin destekçileri bir bir devriliyor. Üzerinden 6 yıl geçmiş olmasına rağmen hala çözülememiş olan 11 Eylül saldırılarını İslam coğrafyasına yönelik saldırı planları için bir bahane olarak kullanan Bush'un ardına takılıp kanlı işgallere ortaklık eden politikacılardan İspanya ve İngiltere'nin eski başbakanları Jose Maria Aznar ve Tony Blair'den sonra Avustralya Başakanı John Howard da halkının tokadıyla karşılaştı. 

Avustralya'da yapılan seçimlerde İşçi Partisi zaferini ilan etti ve Başbakan John Howard liderliğindeki muhafazakarların 11 yıllık iktidarına son verildiğini açıkladı. 
        
Merkez Seçim Komisyonu, kullanılan oyların yarısından fazlasının sayıldığını ve İşçi Partisinin, oyların yüzde 44'ünden fazlasını aldığını açıkladı. Uzmanların tahminlerine göre İşçi Partisi parlamentodaki 150 sandalyenin 83'ünü elde ediyor. Bu açıklamalardan sonra İşçi Partisi başkan yardımcısı Julia Gillard, Avustralya televizyonuna verdiği demeçte, "Bu rakamlara göre İşçi
Partisi hükümeti kurar" diyerek, partisinin zaferini ilan etti.

Boşuna dememişler: İbret almazsan ibretlik olursun! Howard şayet Aznar'ın ve Blair'in akıbetinden ibret alıp, ABD destekçiliğinden geri dönseydi büyük ihtimalle böyle bir seçim yenilgisiyle karşılaşıp ibretlik olmayacaktı. 

(İslamveHayat / Haber 7)

Etiketler : #ABD   #destekçileri   #halklarına   #yaranamıyor:   #Aznar   #ve   #Blair'den   #sonra   #Howard   #da   #gitti   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN