​Filistinli âlimler Kudüs'ü savunmak için İslam ittifakı kurulması çağrısında bulundu

Filistin'deki Müslüman Alimler Birliği, Kudüs kentini savunmak için İslami ittifak kurulması ve söz konusu ittifaka dünyanın çeşitli bölgelerinden alimlerin öncülük etmeleri çağrısında bulundu.

02-01-2018


Filistin'deki Müslüman Alimler Birliği, Kudüs kentini savunmak için İslami ittifak kurulması ve söz konusu ittifaka dünyanın çeşitli bölgelerinden alimlerin öncülük etmeleri çağrısında bulundu.
 
Gazze'deki El-Umeri Camii'nde düzenlenen etkinlikte konuşan alimler, İslam ülkelerini işgal rejimiyle ve Amerika'yla ilişkilerini kesmeye davet etti.
 
Kudüs halkına destek olmamın şer'i görev olduğunu belirten alimler, Müslümanların "Trump'ın uğursuz vaadi"ni geçersiz kılmaları gerektiğini söyledi.
 
Alimler, Filistin'in hak mücadelesinin verildiği mübarek toprak olduğunu kaydederek, Müslümanların Filistin'e onurunu ve izzetini yeniden kazandırmaları gerektiğini belirtti.
 
Siyonistlerin ve Amerika'nın planlarına karşı koymak için uzlaşının sağlanmasının zorunlu olduğunu kaydeden alimler, kutsal mekanların işgalden kurtarılmasının tek yolunun birlik ve bütünlüğü sağlamaktan geçtiğini bildirdi.
 
İslam ümmetine seslenerek Mescid-i Aksa'ya ve Filistin davasına destek için harekete geçmelerini isteyen alimler, "Filistin'in sizin paralarınıza, desteğinize ve ordularınıza ihtiyacı var" dedi.
 
(Kaynak: turkish.palinfo.com)

Etiketler : #​Filistinli   #âlimler   #Kudüs'ü   #savunmak   #için   #İslam   #ittifakı   #kurulması   #çağrısında   #bulundu   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop