"Postmodern talan dönemi" paşasından itiraflar

28 Şubat postmodern talan döneminin bir ayağı İsrail'de, bir ayağı ABD'deki Yahudi lobilerinde olan paşası Çevik Bir dedi ki: "28 Şubat toplum mühendisliği hareketiydi."

24-03-2007


"Postmodern talan dönemi" paşasından itiraflar

28 Şubat postmodern talan döneminin bir ayağı İsrail'de, bir ayağı ABD'deki Yahudi lobilerinde olan paşası Çevik Bir dedi ki: "28 Şubat toplum mühendisliği hareketiydi." 
Meşum sürecin aktörlerinden (Yahudi lobileri JİNSA'dan, ADL'den aldığı ödülleri hatırlayınca Çevik Bir'e figüran demek belki daha doğrudur) emekli Orgenaral Çevik Bir, bu dönemi, "toplumu yönlendiren sivil mühendislik hareketi" olarak nitelendirdi.

Bir, 28 Şubat'ın, görevli kişilerinin bir araya gelerek, konuları değerlendirerek kitap yazmasıyla ancak gerçek şekilde anlaşılacağını söyledi.

Uludağ Üniversitesi İnsan Kaynakları Topluluğu tarafından düzenlenen ''Liderlik ve Yönetim Konferansı''nda konuşan mütekait general Bir, bir öğrencinin 28 Şubat süreciyle ilgili sorusunu önce cevaplamak istemedi ve ardından da şu yanıtı verdi: "28 Şubat için ben şunu söylemek istiyorum. 28 Şubat kişilere kaim değil.

28 Şubat, devletin Cumhurbaşkanı'nın, zamanın hükümetinin, Milli Güvenlik Kurulu üyelerinin tamamının katıldığı, sivil toplum kuruluşlarının ve üniversitelerin katıldığı bir iletişimi ön plana çıkaran, toplumu yönlendiren bir sivil mühendislik hareketidir. Dolayısıyla kişilerle kaim değildir.

Muhakkak surette 28 Şubat'ın, görevli kişilerinin en yukardan en aşağıya kadar bir araya gelerek, konuları değerlendirerek kitap yazmasıyla ancak gerçek şekilde anlaşılacağını düşünüyorum. Kitap yazılması konusunda, ama bütün ilgililer bir araya gelerek, çok iyi bir editör tarafından bunun yazılması ve tarihe ışık tutulması gerektiğini düşünüyorum.

Bu konuda söylemek istediğim bundan ibaret, fazla teferruata girmek istemiyorum." 

Etiketler : #Postmodern   #talan   #dönemi   #paşasından   #itiraflar   #   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop