Siyonistlerin ambargosu Gazze’de hastaneleri vurdu

Gazze’deki Vefa Hastanesi yönetimi: “İşgal güçlerinin uyguladığı ambargo, yaralı ve engellilere yönelik sağlık projelerinin iptal edilmesine neden olduğu gibi, gerekli tıbbi gereçlere ulaşmayı imkânsızlaştırmaktadır."

24-10-2007


Gazzelilere hizmet veren Vefa Hastanesi yetkilileri, işgalci İsrail’in Gazze’ye uyguladığı kuşatmanın Filistinli hasta ve engellilere sunulan hizmetlerin büyük ölçüde aksamasına sebep olduğunu açıkladı.

Gazze’deki Vefa Hastanesi yönetimi, Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan açıklamasında, şu ifadeleri kullandı: “İşgal güçlerinin uyguladığı ambargo, yaralı ve engellilere yönelik sağlık projelerinin iptal edilmesine neden olduğu gibi, gerekli tıbbi gereçlere ulaşmayı imkânsızlaştırmaktadır. Bu da hastaların tedavilerinin engellemektedir.”

Hastane yönetimi BM’ye çağrıda bulunarak İsrail işgal güçleri üzerinde baskı yaparak gerekli tıbbi gerekçelerin teminini sağlamasını istedi.

Vefa Hastanesi, Gazze’de engelliler konusunda uzmanlaşmış ve onlara ileri hizmet veren tek hastane olarak biliniyor. (Filistin Haber.com)
 

Etiketler : #Siyonistlerin   #ambargosu   #Gazze’de   #hastaneleri   #vurdu   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN