Siyonistler cinayet işlemeyi sürdürüyor: İki Filistinli çocuk daha katledildi

İsrail işgal güçleri tarafından karadan karaya atılan bir füzenin Gazze’nin kuzeyindeki bir bölgede oynamakta olan bir grup çocuğa isabet etmesi sonucu iki çocuk şehit oldu.

30-08-2007


Filistin hastane kaynakları, iki Filistinli çocuğun şehit olduğunu, yaralanan bir çocuğun ise durumunun ciddiyetini koruduğunu bildirdi. Yine aynı kaynaklar, Gazze’nin doğu bölgesinde günler önce maruz kaldığı işgal güçlerinin füze saldırısında yaralanan bir İzzettin el-Kassam direnişçisinin şehit olduğunu bildirdi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin bildirdiğine göre, İsrail işgal güçleri tarafından karadan karaya atılan bir füzenin Gazze’nin kuzeyindeki bir bölgede oynamakta olan bir grup çocuğa isabet etmesi sonucu Ramazan Ebu Ğazal ve Mahmut Musa Ebu Ğazal adlı iki çocuk şehit oldu.

Öte yandan Filistin hastane kaynakları, Gazze’deki Zeytun mahallesinin doğusundaki bir bölgede devriye görevini yapmakta olan bir grup İzzettin el-Kassam direnişçisini füzelerle hedef alması sonucunda yaralanmış olan Samih Nasır Rızk es-Sevafiri’nin şehit olduğunu bildirdi.

Doktorlar daha önce kafasından ve sağ elinden yaralan Sevafiri’nin durumunun çok ciddi olduğunu, uzun süre yoğun bakımda kalması gerektiğini belirtmişti. Sevafiri’nin yaralandığı geçen Perşembe (23/08) düzenlenen füzeli saldırıda Mücahid Ahid Ebu Cebel de olay yerinde hayatını kaybetmişti. (Filistin Enformasyon Merkezi)


 

Etiketler : #Siyonistler   #cinayet   #işlemeyi   #sürdürüyor:   #İki   #Filistinli   #çocuk   #daha   #katledildi   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN