Siyonist işgalci bu sabah da vurdu: 7 Filistinli katledildi

Siyonist işgal rejiminin bu sabah Gazze'nin muhtelif bölgelerine yönelik düzenlediği hava saldırıları sonucunda, 7 Filistinlinin katledildiği, biri çocuk biri kadın 4 kişinin de yaralandığı öğrenildi

17-11-2012


Siyonist işgal rejiminin bu sabah Gazze'nin muhtelif bölgelerine yönelik düzenlediği hava saldırıları sonucunda, 7 Filistinlinin katledildiği, biri çocuk biri kadın 4 kişinin de yaralandığı öğrenildi. Hamas liderlerinden Süleyman Salah'ın evine düzenlenen saldırıda da onlarca kişi yaralandı.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, saldırıda hasar gören binanın enkazından çoğu çocuk ve kadın 30 yaralının çıkarıldığı, hastaneye kaldırılan yaralılardan 2 kişinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Güvenlik kaynakları, binanın İsrail ordusuna ait "F-16" savaş uçaklarıyla vurulduğunu, saldırıda binada yaşayan Hamas liderlerinden Süleyman Salah'ın hedef alınmış olabileceğini ifade etti.

İsrail savaş uçaklarının ayrıca Gazze'nin merkezindeki bir ev ile küçük bir mescidi hedef aldığı, saldırıda iki kişinin ağır yaralandığı kaydedildi.

Güvenlik kaynaklarına göre, İsrail savaş uçakları, Gazze'deki pasaport dairesine 4 füze fırlatırken, Mısır-Gazze sınırındaki boş arazilere de çok sayıda füze fırlattı. Güvenlik kaynakları ayrıca İsrail uçaklarının Han Yunus kentinin batısında seyir halindeki bir motosikleti hedef aldığını 3 kişinin ağır yaralandığını duyurdu.

BİR HAMAS KOMUTANI DAHA ÖLDÜ İDDİASI

Bu arada, Filistinli kaynaklara göre, Hamas'ın askeri kanadına mensup üst düzey komutan Ahmet Ebu Celal'in de hava saldırısında öldürüldüğü iddia ediliyor. Saldırıda, Ebu Celal'in iki kardeşi ve bir kişi daha hayatını kaybetti.

İŞGALCİ HÜKÜMET BİNASINI DA VURDU

İsrail ordusunun, Gazze'deki ''hükümet binası''na sabaha doğru hava saldırısı düzenlediği bildirildi. Görgü tanıkları, Gazze'deki Filistin Hükümeti'nin merkez binasına İsrail uçaklarından 5 füze atıldığını, dört katlı hükümet binasının tamamen yıkıldığını aktardı. Güvenlik ve sağlık kaynakları ise saldırıda can kaybı yaşanmadığını bildirdi.

Olay sonrası açıklama yapan Hamas Sözcüsü Tahir en-Nunu, ''Saldırılar, bizi halkımıza hizmet etmekten alıkoymayacaktır. Hükümet yoluna devam edecek, işgalciler gidecektir'' dedi. Sözcü Nunu, BM'ye ''direnişin kararlılığı karşısında davranışlarında dengeyi yitiren düşmanı dizginleyin'' çağrısında bulundu. Nunu ayrıca, saldırı nedeniyle bugün Gazze'ye ziyareti beklenen üst düzey Tunus heyetinin programında bir değişiklik olmayacağını kaydetti.

İsrail makamları ise olayla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

(Kaynak: Dünya Bülteni)

Etiketler : #Siyonist   #işgalci   #bu   #sabah   #da   #vurdu:   #7   #Filistinli   #katledildi   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN