Ramazan’da tatil; hem de çok ucuza!!!

Ramazan ayı yaz mevsiminin sonuna denk gelince, turizmciler Ramazan’ı da tatil programı içerisine aldılar. Kur’an ve takva ayı Ramazan; eğlence, israf ve lüks tüketimli tatil kampanyalarına meze ediliyor.

04-09-2007


Ramazan ayı yaz mevsiminin sonuna denk gelince, turizmciler Ramazan’ı da tatil programı içerisine aldılar. Kur’an ve takva ayı Ramazan; eğlence, israf ve lüks tüketimli tatil kampanyalarına meze ediliyor.
Ramazan'ın yaz ayına denk gelmesi, turizmcileri hareketlendirdi. Oteller oruç tutanlar için sahura kadar Ramazan eğlenceleri, gece havuz ve plaj, davulcu ile sahura uyandırma, teravih namazı kıldırma gibi hizmetler hazırlıyor. Üstelik yüzde 40 ucuz fiyatta…

13 Eylül'de başlayacak Ramazan vesilesiyle yerli ve ‘mütedeyyin' müşteriyi kaybetmek istemeyen turizmciler özel Ramazan paketleriyle fiyatlarda yüzde 40’a varan indirimler yapıyorlar. Rezervasyonların ise geçen Ramazan’a oranla yüzde 20 oranında arttığı ifade ediliyor.

Müslümanların Kur’an’la daha çok buluşmaları gereken Ramazan’da turizmciler, bakın “dindar müşteri”lerini nelerle buluşturacak:

(Reklam kapsamına girmesin diye isimleri ve tatil yerlerini sansürleyerek veriyoruz.)

"R.Ü. ( … Otel Genel Müdürü): Havuzlarımız gece 04.00'e kadar açık olacak. 5 vakit namaz ve teravih kıldıran hocamız olacak. Hacivat Karagöz gösterisi sunulacak. Meddahlarımız ve fasıllarımız olacak. Her gece sahura davulcu eşliğinde kalkılacak. 'Hoş geldin Ramazan' şeklinde mahyalar da hazırlatıyoruz. Fiyatlarımız, her şey dahilde 35 euro, yarım pansiyonda 30 euro. Misafirlerimiz otelimize gelince Ramazan atmosferini hissedecek.

M.Ç. ( … Genel Müdürü): Sauna, buhar odaları ve havuzlar sahura kadar açık olacak. Din alimi hocalar sohbet edecek. Gündüz aktivitelerinin aynısını geceye de kaydırdık. Fiyatlar 41 Euro’dan başlıyor.

H.K. ( … Yönetim Kurulu Başkanı): Havuzların sahura kadar açık kalması, Ramazan’a uygun animasyon ve etkinlikler, gece girebilmek için denizin projektörle aydınlatılması gibi uygulamalar var.

T.B. ( … Başkanı): Otelciler için Ramazan’a uygun kampanya başlatıyoruz. Ücretlerde yüzde 40’a varan indirim düşünüyoruz.

S.U. ( … Yönetim Kurulu Başkanı): Hem tatil yayıp hem de Ramazan’ı dilediği şekilde geçirmek isteyenler için yenilikler hazırladık."

E, ne diyelim… Ramazan’ı Kur’an’la bütünleşmek, bir aylık eğitim kampı olarak değerlendirmek, yoksulları doyurmak, Müslümanlarla dostlukları pekiştirmek, itikaf, muhasebe ve murakabe yapmak için değil de; sabaha kadar plaj, havuz, sauna, Ramazan manilerinin nostaljik nağmeleri, fasıl, Hacivat-Karagöz, açık büfe sahur ve lüks iftarlar, eh biraz da dini sohbetler, ilahiler eşliğinde değerlendirmek isteyenler için bulunmaz fırsat… Hem de çok ucuza!!! (Haksöz Haber)

Etiketler : #Ramazan’da   #tatil;   #hem   #de   #çok   #ucuza!!!   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN