Nasrullah: Yeni zaferlere hazır olun

Beyrut’un güney mahallelerinden birindeki Seyyid-eş Şuheda camiinde konuşan Nasrullah, “Direniş tek yoldur, bu yol ‘şehadet ruhu’ ile devam etmelidir, bizler topraklarımızı terk etmeyeceğiz, yaşamaya devam edeceğiz, köylerimizde ve şehirlerimizde, evlerimiz yıkılsa bile işgal devleti İsrail programına teslim olmayacağız" dedi.

14-01-2008


“Direniş tek yoldur” diyen Hizbullah lideri Nasrullah, önemli açıklamalarda bulundu: 
  
Beyrut’un güney mahallelerinden birindeki Seyyid-eş Şuheda camiinde konuşan Nasrullah, “Direniş tek yoldur, bu yol ‘şehadet ruhu’ ile devam etmelidir, bizler topraklarımızı terk etmeyeceğiz, yaşamaya devam edeceğiz, köylerimizde ve şehirlerimizde, evlerimiz yıkılsa bile işgal devleti İsrail programına teslim olmayacağız ve geçmişte size söz verdiğim gibi, zaferden zafere koşacağız ve bu zafer akıl, kan ve irade ile gelecek” diyerek yeni zaferlerin müjdesini verdi.
Dünyanın en güçlü öldürücü silahlarına sahip olmakla övünen ABD ve Batı beslemesi törör-işgal devleti İsrail’i Lübnan’da ağır yenilgiye uğratan Hizbullah lideri Hasan Nasrullah, dün çok önemli açıklamalarda bulundu. Eli kanlı ABD Başkanı Bush'un Ortadoğu ziyaretini Müslümanların tarihi için "kara bir gün" olarak nitelendiren Nasrullah, işgal devleti İsrail’e karşı yiğitçe direneceklerini söyledi.
ZAFERDEN ZAFERE KOŞACAĞIZ
Dünyadaki bütün Müslümanların hicri yılbaşını tebrik ederek başlayan Hizbullah lideri Hasan Nasrullah, Beyrut’un güney mahallerinden birinde olan Seyyid-eş Şuheda camiinde yaptığı konuşmada “Direniş tek yoldur, bu yol ‘şehadet ruhu’ ile devam etmelidir, bizler topraklarımızı terk etmeyeceğiz, yaşamaya devam edeceğiz köylerimizde ve şehirlerimizde, evlerimiz yıkılsa bile işgal devleti İsrail programına teslim olmayacağız ve geçmişte size söz verdiğim gibi, zaferden zafere koşacağız ve bu zafer akıl, kan ve irade ile gelecek” diyerek yeni zaferlerin müjdesini verdi.
BUSH'UN ZİYARETİNE TEPKİ
Bush'un Filistin'e yönelik şeytanca planlarına da dikkat çeken Nasrullah, “Bush İsrail’e, var olma hakkı olmayan bir devletin altmışıncı yılını kutlamak için geldi” diyerek Bush'un asıl amacının Siyonist rejimin varlığını güven altına almak olduğunu vurguladı.
“Bush Filistinlileri geri dönüş hakkından vazgeçirip başka Arap ülkelerinde mülteci olmayı kabul etmeye zorlayacak” diyen Nasrullah sözlerini şöyle sürdürdü:
 “Siyonistler 67’de işgal ettikleri bölgeleri ve Kudüs’ü alıp Filistinlilere de geriye bırakacakları kırıntıları verecekler. Bush Lübnan’dan realiteyi kabul edip İsrail’i tanımasını isteyecek, bu onun vasiyeti ve bunu bize dikte edebileceğini zannediyor.”
MÜSLÜMANLARIN KARA GÜNÜ
Nasrullah, "Amerikaya ölüm", "İsrail'e ölüm" sloganları atan taraftarlarına yaptığı konuşmada, Bush'un Ortadoğu ziyaretini Müslümanların tarihi için "kara bir gün" olarak kaydetmeleri gerektiğini ifade ederek, Bush'un İsrail'i değil, İran'ı düşman olarak gösterdiğini ve Müslümanları yanılttığını söyledi.

 

Etiketler : #Nasrullah:   #Yeni   #zaferlere   #hazır   #olun   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN