Mescid-i Aksa’ya gelen cemaatin çokluğu İşgalci düşmanı kızdırıyor

​​​​​​​Kudüs’teki Yüksek İslami Heyet Başkanı İkrime Sabri, 24 Mart Cuma günü cemaatin Mescid-i Aksa’ya akın etmesinin düşmanı kızdırdığını ve Müslümanları sevindirdiğini söyledi.

27-03-2023


Mescid-i Aksa’ya ulaşımın önündeki engellere ve kısıtlamalara rağmen binlerce kişinin Mescid-i Aksa’ya akın ettiğini belirten Sabri, bu görüntünün düşmanı rahatsız ettiğini ve Müslümanların yüreğine su serptiğini ifade etti. 

İşgal güçlerinin Mescid-i Aksa çevresinde ve Kudüs’ün Eski Belde semtindeki engellemelerine rağmen on binlerce Filistinli dün Ramazan ayının ilk Cuma namazını kılmak üzere Mescid-i Aksa’ya koştu. 

Kudüs’teki Vakıflar Genel Müdürü, işgal güçlerinin sabah erken saatlerden itibaren Mescid-i Aksa’ya giden yollarda barikatlar kurmasına rağmen 100 bin kişinin Cuma namazını Mescid-i Aksa’da kıldığını açıkladı. 

İslami Direniş Hareketi (Hamas) da yayınladığı bildiride, binlerce kişinin Cuma namazı için Mescid-i Aksa’ya koşmasından gurur duyduklarını dile getirerek, Mescid-i Aksa’da daha çok nöbet tutma çağrısında bulundu. 

Müslümanların ibadethanelerine ulaşmalarını engellemek isteyen faşist işgal yönetiminin kısıtlamalarına rağmen Ramazan ayının ilk Cuma günü Mescid-i Aksa’ya ve El-Halil kentindeki İbrahim El-Halil Camii’ne ulaşmayı başaranları selamlayan Hamas, Ramazan boyunca işgal güçlerinin ve Yahudi işgalcilerin baskın girişimlerine karşı Mescid-i Aksa’da nöbet tutulmasını istedi.

(Kaynak: H.Söz Haber)

Etiketler : #Mescidi   #Aksa’ya   #gelen   #cemaatin   #çokluğu   #İşgalci   #düşmanı   #kızdırıyor   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN