Kur´an´ı Hakkıyla Okumak (11.Bölüm)

Mehmet Pamak Radyo Denge´de her Cumartesi akşamı "Kur'an'ı Hakkıyla Okumak" programıyla sizlerle birlikte oluyor.

07-09-2015


Mehmet Pamak Radyo Denge´de her Cumartesi "Kur´an´ı Hakkıyla Okumak" programıyla sizlerle birlikte oluyor. Radyo Denge Ramazan Program akışı içerisinde telefon bağlantısıyla canlı olarak gerçekleştirilmeye başlanan programda, Ramazan'dan sonra da Mehmet Pamak'la "Kur'an'ı Hakkıyla Okumak" konusu ele alınmaya devam ediliyor. Programa telefon ile bağlanan Mehmet Pamak, program sunucusu Osman Yıldız'ın sorularını cevaplıyor.

Onbirinci Bölüm

 

İndir : 05.09.2015 11.Bölüm, 1.Parça
05.09.2015 11.Bölüm, 2.Parça
Dinle :
Sorular :
 

- Göklerde ve yerde olan her şey nasıl büyüklenmeden Rabbine itaat ediyorsa, sizler de tutarlı olun, ahdinize sadakat gösterin ve bildiğiniz ve insanlara da söylediğiniz Rabbinizin emirlerine/vahye öncelikle kendiniz uyun uyarısını yapan ayetleri açıklar mısınız?

- Kur'an ve ibadetlerin arasının kesilmemesine, ibadetlerin parçalanmadan ubudiyet bütünlüğü içinde yapılması halinde etkili ve dönüştürücü olacağına, ibadetlerin bütünlük içinde arındırıcı-inşa edici olduğuna dikkat çeken ayetleri açıklar mısınız?

- Yine Kur'an'da ibadetlerin, Allah'a kulluğun, adeta bir kıyıdan, kenardan tutar gibi yapılmasından bahsedilir ve böyle yapılmaması istenir. Bu konuyu açıklar mısnız?

- İbadetlerin bütünlük içinde eda edilmesi arındırıcı ve inşa edicidir dediniz. İbadetlerin birbirini desteklemesi, yahut birini yapanın diğerine yönlendirilmesi söz konusu olabilir mi?

- İbadetlerin, salih amellerin kötülükleri/günahları giderdiğine dair ayetleri açıklar mısınız?

 

 

 

 

 

Etiketler : #Kur´an´ı   #Hakkıyla   #Okumak   #(11.Bölüm)   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN