Kayseri'de Kur'an meali bilgi yarışması

Okur yazar olmak katılım için yeterlidir. Hiçbir diploma ve sertifika şartı aranmamaktadır. İlk Yarışmada olduğu gibi yine yarışmacılara baştan sona Kur’an’ın anlamından sorular sorulacaktır. Bunun için yarışmaya katılacak yarışmacı adaylarının Kur’an’ın mealini baştan sona içlerine sindire sindire okumuş olmaları, yarışmaya katılmak için olmasa da başarılı olabilmek için önşarttır.

26-01-2008


Kur'an Meali Bilgi Yarışmasının ikincisisi bu sene Nisan ayının 20'sinde Kayseri'de düzenlenecek.
 
Yarışma komisyonu adına Şaban Piriş şu bilgileri verdi:

“Geçtiğimiz yıl yarışmaya 1000 'e yakın katılım olmuştu. Yarışmacılardan, 400’den fazlası 50 puanın üzerine çıkmayı başarmıştı. İlk üçe giren yarışmacılar Sürpriz Hediyeler kazanmış, ilk 50’ye giren yarışmacılarımız da birer altınla ve diğer sürpriz hediyelerle ödüllendirilmişlerdi.

Geçtiğimiz yıl yarışma 100 Puan üzerinden 100 sorunun yer aldığı Test usulü öSS tipi bir yarışma olarak sahasında ilk kez düzenlenmişti.

Bu dönem de aynı metotla 100 Puan üzerinden yaklaşık 100 sorunun yer aldığı, Test usulü bir yarışma olacaktır. 1. Yarışmamıza olduğu gibi 2. Yarışmamıza da katılım herkese açıktır. İlahiyat Fakültesi öğretim görevlileri dışında isteyen herkes bu yarışmaya katılabilir.

Okur yazar olmak katılım için yeterlidir. Hiçbir diploma ve sertifika şartı aranmamaktadır. İlk Yarışmada olduğu gibi yine yarışmacılara  baştan sona Kur’an’ın anlamından sorular sorulacaktır. Bunun için yarışmaya katılacak yarışmacı adaylarının Kur’an’ın mealini baştan sona içlerine sindire sindire okumuş olmaları, yarışmaya katılmak için olmasa da başarılı olabilmek için önşarttır. Yarışmada yorum ve tefsir sorulmayacaktır. Tamamen bilgiye dayalı sorular mevcuttur.

Arapça’dan Türkçe’ye yada Türkçe’den Arapçaya çeviri gibi dil bilgisi gerektiren sorular da yoktur.

Yarışmaya katılmak için kayıt yaptıran herkese Yarışma ile ilgili geniş bilgi ve örnek soruların da yer aldığı bir kılavuz verilecektir.

Ayrıca www.e-kuran.net sitemizden (http://www.e-kuran.net/indir/BKitapcigi.pdf) Linkine tıklayarak hem geçen senenin kılavuzunu hem de yarışma konusunda daha geniş bilgi ve örnek sorular ve geçen yıl çıkmış tüm soruları inceleyip kendi bilgisayarlarına aktarma imkanı bulabilirsiniz."

 

Etiketler : #Kayseri'de   #Kur'an   #meali   #bilgi   #yarışması   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN