İslami Cihad'dan siyonistlere büyük darbe: 76 işgalci yaralandı

Gazze Şeridi'nden bir siyonist askeri karargahına sabaha karşı fırlatılan roketin 76 işgalcinin yaralanmasına yol açtığı bildirildi.

11-09-2007


Siyonist askeri birimler ve hastane kaynakları, askerlerden 39'unun hafif yaralı olduğunu, diğerlerinin ise çeşitli hastanelerde tedavi altına alındığını belirtti.

Filistin topraklarından fırlatılan roketin Aşkelon kentindeki Zikim Üssü'nde boş bir çadıra isabet ettiği, saldırı sırasında askerlerin yan çadırlarda uyuduğu, yaralanan askerlerin 20 ambulans ve 2 helikopterle hastanelere götürüldüğü de kaydedildi.

Bu arada, saldırı İslami Cihad örgütü tarafından üstlenildi. Örgüt, bugün Gazze'de bir basın açıklaması yapacağını da duyurdu

Gazze Şeridi'nden işgalci siyonistlere yönelen roket saldırılarının bir askeri eğitim kampını vurması ve 76 askerin yaralanmasından sonra, Ehud Olmert, güvenlik kabinesini toplantıya çağırdı. Güvenlik kabinesi, Kassamlara nasıl cevap verileceğini tartışacak.

Başbakan Yardımcısı ve Şas partisi Başkanı Eli Yişai de ''İsrail'in Gazze'ye operasyondan başka seçeneği olmadığını'' söyledi.

Yişai, Kassam roketi saldırılarının İsrail'in Gazze'den geri çekilmesinden kaynaklandığını belirterek, ''Artık kırmızı çizgileri aştılar, harekete geçmekten başka çare yok'' diye konuştu. Yişai, Orta Doğu barış konferansının da ertelenmesi gerektiğini dile getirdi.

Ancak siyonist radyosunda yapılan çeşitli değerlendirmelerde, saldırının, dün Olmert ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas arasında yapılan görüşmeden sonra meydana gelmesine dikkat çekildi ve amacın, barış görüşmelerinin önünü tıkamak olduğu ifade edildi. Bazı yorumcular, Kassamlara, bunun değerlendirilerek cevap verilmesi gerektiğini de kaydetti.

İşgalci siyonist ordusu, Zikim Askeri Eğitim Kampına yapılan saldırıdan sonra Gazze'deki Kassam rampalarına tanklarla ateş açtı. Filistinli görgü tanıklarına göre, saldırıda 4 kişi yaralandı.

Kassam saldırılarının sorumluluğunu üstlenen İslami Cihad üyelerinin, Gazze'de siyonist askerlerin yaralanmasını camilerden hoparlörlerle duyurdukları, sayılarla ilgili bilgiler aktardıkları, kutlamalar yaptıkları belirtildi.

İslami Cihad, benzer saldırıları sürdüreceklerini de kaydetti.

Gazze Şeridi'nden saat 03.30 sıralarında düzenlenen saldırıda, sınırın yaklaşık 1 km kadar içlerindeki Zikkim Kibutzu yakınındaki aynı adlı askeri eğitim kampı vurulmuştu.

İsrail radyosu, Kassam saldırısında yaralananların sayısını 76 olarak verdi. Askerlerin çoğunun, çadırlarında uyurken, Kassamların şarapnel parçalarından yaralandıkları belirtildi.

Kamptaki askerlerin, acemi eğitimlerini bugün tamamlayıp diplomalarını alacakları kaydedildi.

Siyonist Ordu Radyosu, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Hanun'dan 2 roket fırlatıldığını bildirdi. (Dünya Bülteni)

Etiketler : #İslami   #Cihad'dan   #siyonistlere   #büyük   #darbe:   #76   #işgalci   #yaralandı   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN