İşgalciler, 29 askerlerinin öldürüldüğünü itiraf etti

Siyonist işgal güçleri yaptığı son açıklamalarında Gazze'ye yönelik saldırıyı başlatmalarından bu yana kendi taraflarından öldürülen asker ve subay sayısının 29 olduğunu resmen itiraf etti.

23-07-2014


Siyonist işgal güçleri yaptığı son açıklamalarında Gazze'ye yönelik saldırıyı başlatmalarından bu yana kendi taraflarından öldürülen asker ve subay sayısının 29 olduğunu resmen itiraf etti. İşgal ordusu adına dün (21 Temmuz Pazartesi) yapılan açıklamada öldürülen asker sayısı 27 olarak verilmişti. İşgalci bugün iki askerinin daha öldürüldüğünü resmen açıkladı. Böylece resmî açıklamalardaki sayıyı 29'a çıkarmış oldu. Bunların içinde seçkin komando birliği olarak bilinen Golani Tugayı'nın komutanı Albay Ghassan Alian başta olmak üzere üst düzey komutanlar ve subaylar da var.

Kassam Tugayları'nın esir aldığı asker hakkında da bugün işgal ordusu sözcüsü Moti Almoz bir açıklama yaptı ve adının Aron Shaul olduğunu söylediği askerlerinin kayıp olduğunu tespit ettiklerini resmen itiraf etti. Ancak bu kişinin sağ olarak değil de ölü olarak direnişçilerin eline geçmiş olabileceğini düşündüklerini söyledi. Fakat mücahitler işgalci askerin sağ olarak çekilmiş görüntülerini medya organlarına dağıtmışlardı.

Buna karşılık Kassam Tugayları yetkilileri işgal ordusunun asker kayıplarıyla ilgili olarak verdiği bilgilerin doğru olmadığına dikkat çekerek sadece kendi çıkartmalarında öldürülen 52 asker saydıklarını, bunun yanı sıra işgal güçlerinin imha edilen tanklarda ve zırhlı araçlarda hayatlarını kaybeden askerleriyle ilgili bilgileri de gizli tuttuklarını vurguladılar.

Bunun yanı sıra işgal ordusu adına yapılan açıklamada yaralı asker sayısı da yaklaşık 150 olarak verilirken, işgal rejimi hastane yetkililerinin kendilerine ulaşan yaralı asker hakkında verdikleri bilgiler bu rakamların doğru olamayacağını, gerçek rakamın bunun hayli üstünde olduğunu gösteriyor.

(Filistin Haber.com/tr)

Etiketler : #İşgalciler   #   #29   #askerlerinin   #öldürüldüğünü   #itiraf   #etti   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN