İşgalci Rusya bu kez İdlib'de katliam yaptı: 23 maktul

Rus ordusuna ait savaş uçaklarının İdlib'de düzenlediği hava saldırısında 10'u çocuk 60 mazlumun katledildiği, en az 200 mazlumun yaralandığı bildirildi. Hedef alınan El-Vatani ve İbn Sina hastaneleri hizmet veremez hale geldi.

31-05-2016


İdlib'deki Sivil Savunma yetkililerinden Abdurrezak Cubeyro yaptığı açıklamada, Rus ordusuna ait savaş uçaklarının, ülkenin kuzeybatısındaki muhaliflerin denetiminde bulunan İdlib'de El-Vatani ve İbn Sina hastanelerinin yanı sıra Erar Camisi ve Kusur ile Suvre semtlerini de bombaladığını belirtti.

Rusların kentte düzenlediği 17 hava saldırısında aralarında kadın ve çocukların da yer aldığı10'u çocuk 60 mazlumun katledildiği, en az 200 mazlumun yaralandığını kaydeden Cubeyro, sivil savunma ekiplerinin olayda yıkılan evlerin enkazında ölü ve yaralılara ulaşmaya çalıştığını söyledi.El-Vatani ve İbn Sina hastaneleri hizmet veremez hale geldi

Rusların kentte düzenlediği saldırılarda El-Vatani ve İbn Sina hastanelerinin büyük hasara uğradığı ve söz konusu hastanelerin artık hizmet veremez hale geldiğini vurgulayan Cubeyro, Rusların saldırılarılarında yaralananların kentteki sahra hastanelerinde tedavi altına alındığını aktardı.

Dinledikleri telsizlerden saldırıların Rus uçaklarınca gerçekleştirildiğini anladıklarının altını çizen Cubeyro, ölü sayısının yükselmesinden endişe edildiğini kaydetti.AA

Etiketler : #İşgalci   #Rusya   #bu   #kez   #İdlib'de   #katliam   #yaptı:   #23   #maktul   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN