İşgal uçaklarının Gazze'ye saldırılarında 7 Filistinli katledildi

Siyonist işgal güçlerinin dün (11 Kasım Pazar) akşam Gazze’nin Han Yunus şehrinden içeri girip İzzeddin El-Kassam Tugayları Komutanı Nur Bereke’yi şehit etmesi ve direniş güçlerinin karşılık vermesi üzerine işgal güçlerinin saldırılarında 7 Filistinli katledildi, 7 kişi de yaralandı.

12-11-2018


Siyonist işgal güçlerinin dün (11 Kasım Pazar) akşam Gazze’nin Han Yunus şehrinden içeri girip İzzeddin El-Kassam Tugayları Komutanı Nur Bereke’yi şehit etmesi ve direniş güçlerinin karşılık vermesi üzerine işgal güçlerinin saldırılarında 7 kişi şehit oldu, 7 kişi de yaralandı.
 
İzzeddin El-Kassam Tugayları yayınladığı bildiride, işgal ordusuna bağlı özel bir ekibin sivil bir araçla Han Yunus şehrinin doğusunda yer alan Şehid İsmail Ebu Şenneb Camii bölgesinden 3 kilometre içeri sızıp komutanlarından Nur Bereke’yi şehit ettiklerini duyurdu.
 
Açıklamada, işgalci suikast ekibinin fark edilmesi üzerine mücahitlerin takibe başladığı, bunun üzerine işgal uçaklarının havadan destek verip suikast timinin çekilmesini sağladığı, uçaklardan yapılan saldırısı neticesinde ise bazı vatandaşların şehit olduğu ve yaralandığı ifade edildi.
 
Gazze’deki İçişleri Bakanlığı ise yaptığı açıklamada, işgal güçleriyle Han Yunus’un doğusunda güvenlik olayı yaşandığını, saldırıda işgalci güçlerin direniş güçlerini şehit ettiğini kaydetti.
 
Diğer taraftan Sağlık Bakanlığı da bir açıklama yaptı. Bakanlık yaptığı açıklamada, Han Yunus şehrinin doğusunda meydana gelen çatışma ve saldırıların ardından 7 kişinin şehit olduğunu ve 7 kişinin de yaralandığını ifade etti.
 
İşgal uçakları dün akşam en az 40 kez Han Yunus’un doğusuna saldırı düzenlediler.
 
İşgal rejimi Genelkurmay Başkanı yaptığı açıklamada Gazze’de çatışmaların yaşandığını, konuyla iligili ayrıntıların ise sonra verileceğini belirtirken, Siyonist Başbakan Binyamin Netanyahu, Paris ziyaretini yarıda kesip işgal altındaki Filistin topraklarına geri döndü.
 
 (Kaynak: turkish.palinfo.com)

Etiketler : #İşgal   #uçaklarının   #Gazze'ye   #saldırılarında   #7   #Filistinli   #katledildi   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN