İHL'li öğrenci yurtlarına yapılan saldırılara tepki

Cizre'nin ardından Diyarbakır'da da imam hatip lisesinde okuyan öğrencilerin kaldığı yurda yapılan saldırı, sivil toplum kuruluşlarının büyük tepkisini çekti. Kahramanmaraş'ta, İmam Hatip Mezunları Derneği (KAMİMDER), İrfander ve Anadolu Gençlik Derneği, bir araya gelerek saldırıyı lanetledi ve sağduyulu insanların bu tür oyunlara gelmeyeceğini açıkladı.

06-06-2011


Cizre'nin ardından Diyarbakır'da da imam hatip lisesinde okuyan öğrencilerin kaldığı yurda yapılan saldırı, sivil toplum kuruluşlarının büyük tepkisini çekti. Kahramanmaraş'ta, İmam Hatip Mezunları Derneği (KAMİMDER), İrfander ve Anadolu Gençlik Derneği, bir araya gelerek saldırıyı lanetledi ve sağduyulu insanların bu tür oyunlara gelmeyeceğini açıkladı. Bir araya gelen dernekler düzenledikleri basın toplantısıyla saldırıyı kınadı.

Dernekler adına yapılan açıklamayı okuyan Anadolu Gençlik Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Hacı Ali Kulaç, seçim sürecine girilen ülkede birtakım olayların sahneye koyulduğunu belirtti. Birlik, beraberlik ve kardeşliği baltalayan bu tür eylemleri şiddetle kınadıklarını ifade eden Kulaç, "Bu topraklarda asırlarca kardeş olarak yaşayan insanlar sinsi bir oyunun planı olarak bölünmek ve parçalanmak istenmektedir. Sağduyulu halkımız bu tür oyunlara gelmemiştir, bundan sonra da gelmeyecektir. Amacı dini öğrenmek olan öğrencilerimize yönelik bazı eylemleri üzüntü içinde müşahede ediyoruz." dedi.

İmam hatip liseleri üzerinde oynanan oyunun, dün olduğu gibi bugün de devam ettiğini kaydeden Kulaç, "28 Şubat sürecinde bu okullarımızı ve Kur'an kurslarını kapatmayı planlayanlar buna muvaffak olamayınca bugün aynı okulun öğrencilerini yakmaya kadar uzanan birtakım eylemleri gerçekleştirdiklerini görmekteyiz. Bölge halkı ve ülkemiz insanı alakası olmayan bu menfur eylemleri insanlık adına kınıyor ve halkımızı sağduyulu olmaya davet ediyor, tahriklere fırsat verilmemesini önemle arz ediyoruz." şeklinde konuştu.

(Kaynak: Yeni Şafak) 

Etiketler : #İHL'li   #öğrenci   #yurtlarına   #yapılan   #saldırılara   #tepki   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN