Gültekin Avcı’dan ezber bozan çıkışlar

Avcı, “Derin devlet tamamen hukuk dışıdır. ABD’de küresel sermaye etrafında oluşmuştur. Türkiye’de ise; Silahlı Kuvvetler etrafında oluşmuştur” dedi.

08-03-2007


Gültekin Avcı’dan ezber bozan çıkışlar

  

 

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 No’lu Şube’ye bağlı olan Pendik Temsilciliği, 28 Şubat’ın onuncu yıldönümü vesilesiyle “Hukuk Dışı Yapılanmalar ve Sivil Toplumun Sorumluluğu” konulu bir panel düzenledi.

izmir escort

 

Kars Ağır Ceza Hakimi Gültekin Avcı ve Avukat Muharrem Balcı’nın konuşmacı olarak katıldığı paneli, MAZLUMDER İstanbul Başkanı Avukat Mustafa Ercan yönetti. Pendik Mehmet Akif Ersoy Kültür Sarayı’nda yapılan panelde

 

28 Şubat’ın irfanı boğan bir kement olduğunu ifade eden Gültekin Avcı, o süreçte medyanın kullanıldığını ve hakim sınıfın tetikçisi işlevi gördüğünü belirtti.

 

Avcı, özellikle 28 Şubat sonrası

Tuzla Cilingir

gündeme gelen fişleme çalışmalarıyla ilgili olarak da, istihbarat birimleri üzerinde sivil denetim ve hâkimiyetin artırılması gerektiğini dile getirdi.

 

“Derin devlet” konusuna da değinen Gültekin Avcı, ezberi bozan çıkışlar yaptı. Derin devletin hukukta yeri olmayan bir yapı olduğunu anlatan Avcı, “Derin devlet tamamen hukuk dışıdır. ABD’de küresel sermaye etrafında oluşmuştur. Rusya ve İsrail’de ise İstihbarat etrafında oluşurken, Türkiye’de ise; Silahlı Kuvvetler etrafında oluşmuştur” dedi.

 

Kaynak: Habervakti

Etiketler : #Gültekin   #Avcı’dan   #ezber   #bozan   #çıkışlar   #   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN