GAZZE FİLOSU ve KÜRESEL İNTİFADA

Coşkun UZUN

31-05-2010 09:29


Yardım filosunda Türkiye’den, Yunanistan’dan, İrlanda’dan, İngiltere’den, Venezüella’dan, Cezayir’den ve Kuveyt’ten olmak üzere toplam 9 gemi bulunuyor. Türkiye/İstanbul’dan 2’si yük gemisi olan‘Gazze’, ‘Defne Y’, birisi de yolcu gemisi ‘Mavi Marmara’ olmak üzere 3 gemi yola çıktı.

Gazze isimli yük gemisinde 2 bin 104 ton çimento, 600 ton inşaat demiri, 50 ton kalekim taşıyor. 
 
Defne yük gemisinde ise 150 ton demir, her çeşitten olmak üzere 98 adet jeneratör, 50 adet prefabrik ev, 16 adet kombine oyun parkı ve tıbbi malzemeler bulunuyor. Tıbbi malzemeler şu şekilde: Ultrason cihazları, röntgen cihazları, hasta yatakları, diş üniteleri, eco dobler, tekerlekli sandalyeler, akülü arabalar, sedyeler, dambülatör, sterilizatör, mamografi cihazı, mikroskoplar, dializ makinaları, radyoloji ekranları, koltuk değnekleri, KBB üniteleri, ameliyat masası, jinekolog masası vb. Yardım malzemeleri toplam 10 bin tondan oluşuyor.

Gazze Filosuna, Kuveyt’ten 1, Cezayir’den 10, Ürdün’den 1, Yemen’den 3, Bahreyn’den 1, Fas’tan 1, Mısır’dan 2, İrlanda’dan 3 olmak toplam 25 milletvekili katılacak..

Avrupa’dan gelen gemilerle İstanbul’dan çıkan gemiler, uluslar arası  açık sularda buluşarak yola devam edecekler.

Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım olarak isimlendirilen bu hayırlı ve mübarek harekete yaklaşık 50 ülke ve yüzlerce sivil toplum kuruluşu destek veriyor. Hareket şimdiye kadar Filistin’e yapılan en büyük yardım organizasyonu oldu.

Ey Siyonistler, İşgalci Teröristler!

Bırakın Girsinler! Onlar ‘Vira Bismillah’ dediler “Geri adım atmayacağız. Bu gemiler yola çıkacak ve Gazze’ye girecek” dediler yola çıkarken. “Bize saldırırlarsa meydanlara inin” dediler. Bedeli ne olursa olsun, bütün dünyada bu onurlu girişimi destekleyen gösteriler organize edilecek bunu bilin ve ona göre davranın!

Aslında Siyonist İsrail’in Özgürlük Gemileri’ne saldırısı adetâ kendi ayağına sıkması olur. 

Şunu bilin ki; Bülent Yıldırım, İsrail’in operasyon hazırlıklarına için “İstedikleri gibi hazırlık yapsınlar. Biz tek bir çakı bile taşımıyoruz. Tamamen sivil ve insani bir hareketiz. Biz siyaset yapmıyoruz.” dedi. ‘Canlı Yayın Kalkanı’ oluşturmuş durumdalar ve Bülent Yıldırım, daha önceki çağrılarda olduğu gibi yayının durdurulması halinde, İHH Kriz masasının belirleyeceği yerlerde eylemler yapılması çağrısında bulundu.

………………….

İnsani Yardım Vakfı – İHH, Free Gazze, Ship to Gazze Organizasyonlarının özverili gayretleri ile yola çıkan Gazze Filosundaki yolcular ve onları takip eden herkes, Gazze’ye Filistin’e girmeye kenetlenmiş durumdalar.

Siyonist namlulara karşı, tam yol Gazze diyerek, sadece Allah(cc)’ı tekbir ederek ilerliyor kardeşlerimiz.

Halkların emanetlerini sağ salim Gazze’ye ulaştırabilmek için Sarayburnu’nda yapılan uğurlama ve duaların ardından Gazze’ye, Kudüs’e ve El Aksa’ya doğru özgürlük seferine çıktılar.

Gemide bulunan tanıdıklardan, zorluk seferinin zorluk erleri olan, kendilerini hürmetle ve gıptayla selâmladığımız isimlerden bazıları şunlar;

IHH Başkanı Bülent YILDIRIM, Vuslat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve İHH Gönüllüsü Hamza ER, Ortadoğu halklarının kendisini ‘Mescid-i Aksa Müezzini‘ olarak bildikleri Vakit Gazetesi Yazarı Ahmet VAROL, Gazeteci-Yazar Hakan ALBAYRAK, Özgün Duruş Gazetesi Yazarı Ramazan KAYAN, Özgür–Der Genel Başkanı ve Haksözhaber Yazarı Rıdvan KAYA, Mazlum–Der Genel Başkanı Ahmet Faruk ÜNSAL, Sanatçı Ömer KARAOĞLU, Haksözhaber yazarlarından İbrahim SEDİYANÎ, Fıtrat Sitesi Yazarı Muhammed YILDIRIM, Ebubekir KURBAN, Bahadır İSLÂM, Musa ÖZER,  Mustafa ÖZCAN ve Mescid-i Aksa’nın muhafızı olarak bilinen Şeyh Raid Salah.

Özgürlük yolcuları; gemide cemaatle namazlar kılıyor, Kur’an okuyor, müdahale tehditlerinden en ufak bir şekilde etkilenmeden, sabırla ve rahat bir şekilde Gazze’li kardeşleri ile kucaklaşacakları günü bekliyor ‘kunut’ duası ediyor, özgürlük türküleri, direniş içerikli marş ve ezgiler söylüyor, moral ve motivasyonlarını gayet yüksek tutuyorlar. Onlar, sıkılmış birer yumruk, gök kubbeye salınmış birer tekbir ve tehdit gibiler. Onların yürekleri çok geniş ve bu yolda kararlılar.

‘Viva Paletsine - Viva Gaza’ (Yaşa, çok yaşa Filistin - Gazze)

Bizler biliyor ve inanıyoruz ki; "Sonuç olarak ya `Bedir`i yaşayacağız. Ya `Uhud`u yaşıyacağız ya da `Hudeybe`yi yaşayacağız. Ama sonuç zafer olacak hiç tereddüt etmeyin." 

"….Direneceğiz. Ve direnişimiz kazanacak. Hedefimiz direk Gazze Limanı`dır." 

“Meraklanmayın, dua edin, bunlar birkaç yolcu gemisine bile donanmalarının yarısını gönderiyorlarsa ne kadar korkak olduklarını  İslam dünyası ve diğerleri anlayacaklardır…” (Hakan Albayrak) 

İçlerinden bir tanesi nezle olsa, hapşırsa veya öksürse geride kalanları ölün histerisine kapılan, eli taşlı bir delikanlıyı bir çocuğu görse köşe bucak saklanacak delik arayan korkak İsrail teröristleri elhamdülillah panikteler. Bizler gece gündüz Filistin’li, Gazze’li kardeşlerimiz için dualar ediyoruz, etmeye devam edeceğiz inşaAllah! 

Ey Gazze’li Kardeşlerim!

Şunu bilmiş olun ki; Avrupa’dan Filistin’e ya da, İstanbul’dan/Antalya’dan Gazze’ye değil bu yolculuk. Esaretten Hürriyet’e. Bu gemiler bizim iman dolu, kardeşlik yüklü, merhamet ve dayanışmayla yoğrulan muvahhid/mücahit yüreklerimizden, canevimizden demir aldılar, sadece Antalya’dan veya  İstanbul’un/Sarayburnu’ndan değil.

Bizler belki birçoğumuz yanınıza gelemedik ama yüreklerimizi gönderdik, dualar ettik, selam gönderdik kardeşlerimizle. Kandillerde yakılması için yağ olur düşüncesiyle çam sakızı çoban armağanı bir şeyler gönderdik. Rabbim kabul etsin. Aslında biz size değil kendimize yardım ediyoruz. Ne olursunuz bizim için dua edin! Saflarımızı seçebilmemiz, kıyama durmamız için, kurtuluş ve izzet için, onur ve izzetimize sahip çıkabilelim diye bize gönülden dualar edin!

Müjdeler olsun Direniş küreselleşiyor, müjdeler olsun kardeşler birbiriyle, müslümanlarla kenetleniyor, insanlar her yerde Zulme, Siyoniste, Teröriste karşı baş kaldırıyor. Ambargo deliniyor. Surda bir gedik daha açtık, hem de ne gedik! Önce karayoluyla konvoyla geldik şimdi gemilerle geliyoruz.

Rabbim nasip ederse, yakında Mescid-i Aksa’da aynı safta beraber namaz kılmak, Siyonist Teröristleri Harem’imizden beraber tepelemek için ‘Vira Bismillah’ dedik. 

Rabbim! Kardeşlerimizin gönüllerini, ayaklarını kaydırma, duruşlarını ve tevekküllerini bozma.  Senin dininin yolunda düşmanla karşılaştığımızda bizlerin imanlarını artır! Bizleri Kur’an’î, Peygamberî, Tevhidî mücadele sünnetinden, istikametten,  kulluk, direniş, kardeşlik ve dayanışmadan ayırma!

Yaşasın Tevhid, Adalet ve Özgürlük mücadelemiz!

Yaşasın  İntifada ve Direnişimiz!

Küresel İntifada’yı,  Direnişi, El Aksa’yı, Gazze’yi, Özgürlük Filosunu, Kardeşlerimizi ve Kudüs’ümüzü Selâmlıyoruz!

“Nasrun minAllah ve fethan garip”

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Yazıları

Makaleler

Hava Durumu


VAN