Fitnecilerden İtiraf: "Şimdilik HAMAS Kazandı"

Fitne başı Ebu Cidyan'ın öldürülmesinin ardından yerel radyolara konuşan El Fetih sözcüsü Mahir Mikdat, bugünkü çatışmalarda Hamas'ın üstünlüğü olduğunu, ama bir dahaki sefere Hamas'ın kaybedeceğini öne sürdü.

13-06-2007


İslami Direniş Hareketi Hamas'ın liderlerinden Sami Ebu Zuhri, Mahmut Abbas tarafından yapılan açıklamaların gerçekleri yansıtmadığını ve fitneciler tarafından işlenen suçları örterek, fitnecilerin sahiplenildiğini ifade etti.

Ebu Zuhri "Ebu Redina (Filistin Özerk Yönetimi Sözcüsü, Mahmud Abbas adına açıklamayı yapan) hangi yasamadan söz etmektedir. Hamas, milletvekili seçimlerini kazanmış,  önceki ve şimdiki hükümeti idare etmekte iken nasıl olur da yasama haricinde görülür? Amerika'dan ve diğer ülkelerden aldıkları yüzlerce milyon  dolarla hain Dayton planını uygulayarak Filistin hükümetine darbe girişiminde bulunanların (Abbas) halkımıza herhangi bir menfaatleri yoktur. Onlar sadece kiralanmış kişiler yolu ile halkımızın evlatlarını öldürmektedir."

Ebu Zuhri, İzzeddin el-Kassam Tugayı'nın Gazze'deki Abbas'a bağlı güçlerin ofisini basması hakkında da "Hamas hareketi, ateşkesin sağlanması için fitnecilere çok fırsatlar verdi. Defalarca uyarılar, ikazlar verildi. Fakat çok sayıdaki Hamas mücahidinin  kaçırılması ve öldürülmesi sınırları zorlamış ve bugünkü saldırılar bardağı taşıran son damlalar oldu" dedi.

Ebu Zuhri, bundan sonraki Hamas-el-Fetih görüşmeleri hakkında da şunları söyledi: "el-Fetih, bu mücrim siyonist  uşaklara karşı ciddi ve cesur bir tavır almadıkça iki taraf arasında gerçekleşecek her türlü görüşme garantiden ve ciddiyetten yoksun olacaktır."

Mahmud Abbas Safını Belli Etti

Filistin Devlet Başkanı ve El Fetih grubunun lideri Mahmud Abbas, Hamas grubunu darbe girişiminde bulunmak ve Filistin topraklarını iç savaşa sürüklemekle suçlarken, İsrail'e çalıştığı aşikar olan Katil Dahlan'ı övmekten ve kahraman ilan etmekten geri durmadı.

Mahmud Abbas'ın ofisinden yapılan resmi açıklamada "Bütün bilgiler ve gerçekler, Hamas'ın siyasi ve askerî liderlerinin ait olduğu bu fraksiyonun, Filistin yasamasına karşı bir darbe girişiminde olduğuna işaret ediyor" denildi.

Mahmud Abbas'ın, Filistin Otoritesi'nin seçilmiş Devlet Başkanı olduğuna gönderme yapılan açıklamada Hamas, "Gazze Şeridi'ni güç kullanarak kontrol etmeye inanmakla" suçlandı. Hamas üyelerine de Filistin topraklarını iç savaşın içine sürükleme suçlamasında bulunuldu.

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin Kassam Tugayları, El Fetih'in Gazze kentindeki güvenlik karargahını derhal boşaltılması konusunda ültimatom vermişti.

Kassam Tugayı'ndan yapılan açıklamada; askerî istihbarat, başkanlık koumaları, ulusal güvenlik ve önleyici güvenlik güçlerine ait karargahların boşaltılması için 30 dakika süre tanınmış, aksi takdirde bu merkezlere saldırılacağı açıklanmıştı.

Dahlan'ın yardımcısı fitne başı Ebu Cidyan öldürüldü

El Fetih'in önde gelen liderlerinden ve İsrail ajanı Muhammed Dahlan'ın yardımcısı Ebu Cidyan Kassam Tugayı 'Fitneye Son' harekatında merkezinin mücahidlerce basılması sonucu, döktüğü masumların ve mücahidlerin kısası olarak kurşuna dizilerek infaz edildi. 

Fitneciler Yenilgiyi Kabul Etti Ama Fitnelerinden Vazgeçmiyorlar

Fitne başı Ebu Cidyan'ın öldürülmesinin ardından yerel radyolara konuşan El Fetih sözcüsü Mahir Mikdat, bugünkü çatışmalarda Hamas'ın üstünlüğü olduğunu, ama bir dahaki sefere Hamas'ın kaybedeceğini öne sürdü. (Kudüs Yolu)
 

Etiketler : #Fitnecilerden   #İtiraf:   #Şimdilik   #HAMAS   #Kazandı   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN