Filistin Enformasyon Merkezi’nin Türkçe yayını başladı

Filistin Enformasyon Merkezi, 7 dilde yayın yapan bir site. Arapça, İngilizce, Fransızca, Farsça, Almanca, Rusça, Malayca dillerinde yayın yapmakta olan site, artık Türkçe olarak da yayında.

16-07-2007


Filistinliler artık seslerini Türkçe olarak da duyuracak. Filistin Enformasyon Merkezi’nin 7 dilde yayın yapan haber sitesi, işgalci siyonist rejimin dünya medyası üzerindeki taraflı haber enformasyonun önüne geçmeyi hedefliyor.

İngiliz emperyalizminin Ortadoğu olarak isimlendirdiği İslam coğrafyasının kalbi olan bölge dünyanın, Filistin de bu bölgenin en hassas merkezi. Her geçen gün karmaşıklaşan olaylarıyla Filistin'i bilmek, Türkiye'yi yakından ilgilendiriyor. Türkiye ise şu an Filistin'e her zamankinden daha yakın. Coğrafi ve tarihi olarak köklü bağlarımızın bulunduğu bölgeyi yakından takip etmek isteyenler için yeni bir haber portalı yayına başlıyor: Filistin Enformasyon Merkezi.

Filistin Enformasyon Merkezi, 7 dilde yayın yapan bir site. Arapça, İngilizce, Fransızca, Farsça, Almanca, Rusça, Malayca dillerinde yayın yapmakta olan site, artık Türkçe olarak da yayında: http://www.palestine-info.info/tr/default.aspx

15 Temmuz'a kadar test yayınını sürdüren site, bu tarihten itibaren haber ve makaleleriyle ziyaretçilere açık olacak.

Sitede ağırlıklı olarak Filistin'le ilgili haberler yer alacak. Ancak diğer uluslararası gelişmelerin Filistin"deki olaylardan bağımsız olmaması nedeniyle küresel ölçekteki olaylara da yer verilmesi düşünülüyor.

Ziyaretçileri ayrıca süreç içerisinde oluşturulacak Filistin'e ilişkin dev bir makale ve haber arşivi de bekliyor. Filistin sorununun her aşamasına ilişkin devasa bir bilgi bankası olan Filistin Enformasyon Merkezi'nin internet sitesinde Filistin'e ilişkin bol miktarda fotoğraf, resim, video ve ses kaydı bulma imkânı da olacak.

Filistin'le ilgili tarihe not düşmeyi hedefleyen Filistin Enformasyon Merkezi, Filistin'de meydana gelen olaylar hakkında sağlıklı bir bilgi akışı sağlama amacında. Uluslararası ve yerel medyanın yönlendirmelerinden bağımsız bir haber politikası yürüten sitede kısaca Filistin'e ilişkin her şeyi bulmak mümkün.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin sayfasında haberlerin yanı sıra makale, özel araştırma dosyaları, Filistin tarihi, Filistin sanatı, Filistin edebiyatı, Filistin sorununa ilişkin özel belgeler de yer alacak.

Filistin'le ilgili olayları dakikası dakikasına takip etmek isteyenlerin özel uğrağı olmayı hedefleyen site, Türkçede sadece Filistin üzerine yayın yapan tek ve ilk internet sitesi olacak. (Filistin Enformasyon Merkezi)
 

Etiketler : #Filistin   #Enformasyon   #Merkezi’nin   #Türkçe   #yayını   #başladı   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN