Esed güçleri Humus’ta bir aileyi katletti

Esed güçlerinin, Humus'un Husviye köyünde aralarında 9 çocuk ile 3 kadının bulunduğu 20 kişiyi infaz ettiği bildirildi.

15-07-2013


Suriye'nin orta kesimindeki Humus'ta Esed güçlerinin, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 20 kişiyi infaz ettiği bildirildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC), Esed güçlerinin Humus'un Husviye köyünde aralarında 9 çocuk ile 3 kadının bulunduğu 20 kişiyi infaz ettiğini belirtti.

Ölenler arasında bir ailenin tüm fertlerinin de bulunduğunu kaydeden LCC, olayı "katliam" olarak nitelendirdi.

Bu arada Şam yönetimine bağlı güçlerin başkent Şam'ın Kabun bölgesine ağır silahlarla saldırdığına işaret eden Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), saldırılar nedeniyle Kabun ve Berze'de binlerce kişinin mahsur kaldığını aktardı.

Kabun'da silahlı muhaliflerle Esed güçleri arasında şiddetli çatışmaların meydana geldiğini ifade eden SRGC, Kabun'daki Ömeri Camisi'nde, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 200'den fazla kişinin rejim güçlerince alıkonulduğunu dile getirdi.

Keskin nişancıların, Kabun'da ayrım gözetmeden halka ateş açtığını belirten SRGC, bölge halkının çatışmalar nedeniyle temel gıda malzemelerine ulaşmakta zorluk çektiğini duyurdu.

Esed güçlerine ait savaş uçaklarının Şam'ın Zemelka, Arbin, Cobar ve Doğu Guta bölgelerini bombaladığına işaret eden SRGC, başkentin Babila, Dareyya, Yermuk ve Haresta bölgelerinin de havan topu ve roket saldırılarına maruz kaldığını açıkladı.

(Kaynak: Timeturk)

Etiketler : #Esed   #güçleri   #Humus’ta   #bir   #aileyi   #katletti   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN