Abbas ispiyonluyor, işgalci İsrail tutukluyor

İsrail işgal güçlerinin, Batı Şeria’daki Kalkilya kentinde İslami Direniş Hareketi Hamas mensubu direnişçilere yönelik başlattığı tutuklama kampanyası işbirlikçi Abbas'ın desteğiyle sürüyor.

31-07-2007


İsrail işgal güçleri, batı Şeria’daki Kalkilya kentinde İslami Direniş Hareketi Hamas mensubu direnişçilere yönelik başlattığı tutuklama kampanyasını sürdürüyor. Bu kampanyada İsrail işgal güçleri büyük ölçüde Özerk Yönetim Başkanı Mahmut Abbas’a bağlı güvenlik birimlerinin verdiği bilgilerden yararlanıyor.

Kentteki görgü tanıkları Filistin Enformasyon Merkezi’nin muhabirlerine yaptıkları açıklamalarda, İsrail askerlerinin 30/07/2007 tarihinde saat gece 01.30’de kentin kuzeydoğusundaki bölgeye baskın düzenlediğini, bölgeyi tamamen kuşatma altına alan askerlerin evleri tek tek aradığını belirtti.

Görgü tanıkları ayrıca operasyona çok miktarda komando ve özel timlerin katıldığını, özel patlayıcı uzmanlarını getirtildiğini bildirdi.

İsrail’de yayın yapan bir gazete ise İsrail askeri birliklerinin Özerk Yönetim’e Bağlı istihbarat birimlerinden aldıkları ayrıntılı bilgi sonucunda bu operasyonu düzenlediğini ve Hamas’a bağlı bir hücrenin çökertilmek istendiğini açıkladı. (Filistin Enformasyon Merkezi)

 

Etiketler : #Abbas   #ispiyonluyor   #   #işgalci   #İsrail   #tutukluyor   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN