İnsanlık düşmanı Büyük Şeytan ABD'den, İsrail'in tehlike altına girmesi durumunda İran'a askeri saldırı yapılacağı açıklaması geldi.

05-05-2007


"İsrail tehlikeye girdiğinde İran'ı vururuz"  
 

İnsanlık düşmanı Büyük Şeytan ABD'den, İsrail'in tehlike altına girmesi durumunda İran'a askeri saldırı yapılacağı açıklaması geldi.

Amerikan cumhuriyetçi senatörlerinden ve başkan adaylarından John McCain ve Rudy Giuliani, nükleer programından dolayı Amerika'nın İran'ı vurabileceğini, "İsrail ve diğer ülkelerin ciddi tehdit altında kalması"nın ise "kritik an" olacağını ileri sürdü.

Perşembe günü Ronald Reagan başkanlık kütüphanesinde düzenledikleri toplantı sırasında yaptıkları açıklamada, nükleer silah edinmesini engellemek için İran'a saldırmakta tereddüt etmeyeceklerini belirten John McCain ve Rudy Giuliani İran İslam Cumhuriyeti'ni "terörün merkez üssü" olarak tanımlayarak "her ne pahasına olursa olsun" İran'ın engellenmesi gerektiğini ileri sürdüler.

"İran Terörizmin sponsoru olan bir devlettir, hepimiz bunu biliyoruz. İran nükleer silah edinme yolundaki çabalarını sürdürüyor. Benim en büyük korkum İran'ın nükleer silahları edinmesinden sonra onları terör örgütlerine vermesidir. Bu durumda da ortaya çıkacak tehdidi siz düşünün" diyen diyen McCain İran'a yönelik askeri saldırı olasılığı noktasında görüşünün sorulması üzerine de "İsrail'in ve diğer ülkelerin ciddi bir tehlike altına girdiğine dair istihbarat bilgilerine ulaştığımızda ve İran'a yönelik girişim ve yaptırımlardan bir sonuç alınmadığında İran'a askeri harekat olabilir" şeklinde karşılık verdi.

Senatör Rudy Giuliani ise İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinajad'ı "tam bir mantıksız adam" diye niteleyerek "İran'a askeri bir harekat düzenlemek elbette çok tehlikeli, ancak nükleer silahları olan bir İran çok daha tehlikeli! Düşünün ki nükleer silahlar mantıksız birinin elinde" diyerek tüm risklerine rağmen İran'a saldırı planının gündemlerinde olduğunu dile getirdi.

Etiketler : #   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN