Yermuk mülteci kampına varil bombalı saldırı

Esed güçlerine ait bir helikopterin, Yermuk mülteci kampına varil bombasıyla saldırdığı bildirildi.

07-04-2015


Yermuk mülteci kampındaki yerel aktivistlerden Mustafa Ebu Ubeyde yaptığı açıklamada, Esed güçlerine ait bir helikopterin 6 günden bu yana IŞİD ile Eknaf Beyt el-Makdis arasında yoğun çatışmaların yaşandığı Yermuk mülteci kampındaki yerleşim yerine "varil bombasıyla" saldırdığını söyledi.

Kampta Filistin kız ortaöğretim okulu çevresinde IŞİD ile Eknaf güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını ifade eden Ebu Ubeyde, "IŞİD ile Eknaf arasındaki çatışmalar ve rejim güçlerinin bölgeye ağır silahlarla saldırması sonucu siviller korkudan dışarı çıkamıyor. Kampta insani durum gün gittikçe kötüleşiyor" dedi.

Ubeyde, Esed güçlerinin hava saldırısında ölü ve yaralıların olup olmadığına ilişkin bilgi vermedi.

Bu arada, Suriye Genel Koordinasyon Komitesi (SRGC) de Esed güçlerinin Yermuk kampına yerden atılan füzelerle saldırdığını kaydetti.

Başkent Şam'ın 10 kilometre güneyinde yer alan ve 3 yıldan bu yana rejim güçlerinin ablukası altında bulunan Yermuk kampı, 2011 öncesi 180 bini Filistinli olmak üzere yaklaşık 950 bin kişi yaşarken, şimdi bu rakamın 18 bin civarında olduğu bildiriliyor.

Yermuk mülteci kampında geçen hafta bir Hamas yöneticisinin suikast sonucunda öldürülmesinin ardından, IŞİD ile kamptaki Eknaf Beyt el-Makdis güçleri arasında çatışma çıkmıştı.

Esed güçlerinin ablukası nedeniyle kampa elektrik ve su sağlanamıyor.

(AA)

Etiketler : #Yermuk   #mülteci   #kampına   #varil   #bombalı   #saldırı   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop