Vatan yazarı da gerçeği gördü: Faize bulaşan iflah olmaz

Vatan gazetesinde ekonomi yazıları yazan Yiğit Bulut, Zaman gazetesine verdiği mülakatta faize bulaşan bir sistemin iflah olamayacağını dile getirdi ve ekledi: "Birisi faize bulaşmışsa onun iflah olması mümkün değil. Boşuna 1400 yıl önce 'Faiz haramdır.' dememişler."

07-06-2009


 İslam ve Hayat

Vatan gazetesinde ekonomi yazıları yazan Yiğit Bulut, Zaman gazetesine verdiği mülakatta faize bulaşan bir sistemin iflah olamayacağını belirterek, "Bütün ekonomik çalışmalarım sonunda geldiğim nokta şudur: Bir sisteme faiz girmişse o sistem artık iflah olmaz" ifadelerini kullandı. 

Bulut, faizin yıkıcılığını şu ifadelerle dile getiirdi: "Birisi faize bulaşmışsa onun iflah olması mümkün değil. Boşuna 1400 yıl önce 'Faiz haramdır.' dememişler. 50 milyar dolar faiz ödüyoruz. Onun için bu prangadan kurtulmak gerekiyor. Belki de IMF ile anlaşmamak bunun ilk adımı olabilir. Tabii bu, AK Parti'yi seçimlerde yüzde 60'ın üstüne de taşıyabilir. Ama öyle bir finansal manipülasyon gelir ki, yüzde 10'un altına da itebilir."

Etiketler : #Vatan   #yazarı   #da   #gerçeği   #gördü:   #Faize   #bulaşan   #iflah   #olmaz   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop