Trt'nin Keloğlan'ı çocuklara demokrasi dersi veriyor

Hükümet, yeni süreçte halka demokratik sistemi benimsetme noktasında çok daha sinsi ve çirkin üslupları devreye sokuyor. İşte bunlardan biri de çizgi filmler… Özellikle TRT bünyesinde yer alan çocuk kanalları marifetiyle yayınlanan belli başlı çizgi filmler aracılığıyla Batılı nizam ve mefhumlar benimsetilmeye çalışılıyor.

20-07-2018


Bu çizgi filmlerden en öne çıkanlarından biri de TRT Çocuk kanalında yayınlanan ve çocukların da beğenerek izlediği, “Keloğlan Masalları” adlı çizgi film. Bu filmin TBMM Çocuk sitesinde yayınlanan “Keloğlan Meclis’te” bölümünde ise açıkça demokrasi fikri verilmeye çalışılıyor. Demokrasinin güzelliklerinin(!) anlatıldığı filme, Batı’nın fikrî işgalinden ailesini korumaya çalışan ebeveynler anlam veremiyor.

Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bugüne Müslümanlar, Demokratik Laik sistemi hiç sevmediler, benimsemediler. Sömürgeci kâfir İngiltere tarafından kurdurulan bu Demokratik sistem, yerli işbirlikçileri eliyle önceleri baskı ve cebirle halka benimsetilmeye çalışılırken bugün sömürgeci kâfir ABD’nin yönlendirmesinde çok daha farklı ve çirkin üsluplarla yine yerli unsurları eliyle halka benimsetilmeye çalışılıyor.
Bu çirkin üslupların en sonuncusu olarak TBMM Çocuk sitesinde yer alan çizgi filmlerle demokrasi iyi ve güzel bir sistem olarak körpe zihinlere yerleştirilmeye çalışılıyor. Çocukların severek izledikleri bazı çizgi filmler, sistemin bir mızrak ucu olarak kullanılıyor; temiz zihinler batıl Batılı mefhumlarla kirletiliyor.

Gelinen süreçte ümmet nezdinde hüsnü kabul görmeyen demokrasi, laiklik, milliyetçilik, vatancılık vb. batıl nizam ve mefhumlar, mevcut AK Parti Hükümetleri eliyle Müslüman Türkiye halkına sevdirilmeye çalışılıyor. Aşağıdaki çizgi filmlerde demokratik sistemlerin vazgeçilmesi olan parlamento Türkiye’deki adı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) konu edinilerek çocuklara bu fikirler enjekte ediliyor.

“Ali ve Ayşe” adlı çizgi film serisiyle uzun zamandır demokratik fikirleri empoze etmeyi ve çocukları etkilemeyi amaçlayan sistem, yine TRT’de yayınlanan Keloğlan çizgi filmini de bu amacı doğrultusunda kullandı. “Keloğlan Meclis’te” adıyla yayınlanan çizgi filmde, Demokrasi sadece seçime ve çoğulculuğa indirgenerek, “Kara Vezir” figürünün temsil ettiği dayatmacı zihniyetin karşılığı demokrasi olarak resmedilmiş. “Şeftali yemek isteyenler/istemeyenler” diyerek oylamanın yapıldığı ve çoğunluğun isteğinin yapılmasının demokrasi olarak gösterildiği çizgi filmin ilerleyen kısımlarında, partilerin yönetim işini üstlendikleri ve bir meclis başkanı tarafından meclisin yönetildiği, partilerin genel kurulda yasa teklifi verdikleri ve burada yasa tekliflerinin gerekli oy çokluğunu aldığı takdirde yasalaştığı fikri de işlenen konular arasında…

İşte “Keloğlan Meclis’te”:


 

Aykız’ın kurduğu “Sevgi ve Dostluk Partisi”nin milletvekillerinden oluşan tek partili bir demokratik meclis her ne kadar ironik olmuşsa da Keloğlan Meclis’te çizgi filminin kapanış cümlesinin “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” olması da bir o kadar “anlamlı”. Müslümanların çocuklarının zihinlerine hâkimiyetin kayıtsız ve şartsız Allah’ın değil de milletin olduğu fikri, çok sinsi ve çirkin bir şekilde yerleştirilmeye çalışılıyor.

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar, sosyal medya hesabından yayınladığı bir mesajla Müslümanların çocuklarının nasıl bir dezenformasyona kurban edildiğine dikkat çekti:

Gelecekten umutlu olabilirsiniz!!!
Artık TRT'de siblimunal mesaj veren çizgi filimler yok.
Açıkça net mesaj veren çizgi filmler var.
Keloğlan demokrasinin nimetlerini anlatıyor.
Kazanımları kaybetmemek lazım diyenler; artık evlerde demokrat keloğlan ile büyüyen nesiller yetişecek pic.twitter.com/IDQBpIzefX

 TBMM Çocuk internet sitesi de demokratik sistemin, meclisin nasıl işlediğini çocuklara öğretmek amacıyla yapılmış bir site…

 

Kaynak : Köklüdeğişim

Etiketler : #Trt'nin   #Keloğlan'ı   #çocuklara   #demokrasi   #dersi   #veriyor   
YORUMLAR
  • Vedat Demiralay   21-07-2018 11:13

    Rejim ve onu işletenlerin tağuti kimliği ortada iken ,yapıp ettikleri sistemle uygunluk arz ederken,kendini islam ile tavsif edenler hala bu yapılardan ne bekliyorlar.Herkes her yapılanma kendi tiğniyetine göre hareket eder.öyleyse biz müslümanlarda kendi tiğniyetimize göre hareket edip tağutlardan bir iyilik,menfaat beklemeyi bırakıp bize yakışan şekilde meseleleri yerli yerine oturtup öyle mücadele edelim. İslami siyase ile küfür siyasetini karıştırmayalım.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop