Terörist İsrail'le El Fetih içindeki fitneciler el ele verdi, Filistin yanıyor 

El Fetih'e bağlı fitneci grupların iç savaş operasyonları sürerken emperyalizmin tetikçisi terörist İsrail de yeniden Gazze'ye saldırı başlattı. Çok sayıda Filistinli katledildi.

18-05-2007


Terörist İsrail'le El Fetih içindeki fitneciler el ele verdi, Filistin yanıyor 

El Fetih'e bağlı fitneci grupların iç savaş operasyonları sürerken emperyalizmin tetikçisi terörist İsrail de yeniden Gazze'ye saldırı başlattı.

İşgalci terör gücü İsrail'in hava huvvetlerine bağlı F-16 uçakları, Filistin'in Gazze şehri merkezini bombaladı. Saldırıda 1 kişi hayatını kaybederken, 30 civarında kişi de yaralandı. Yaralılar arasında çok sayıda çocuk ve kadının da bulunduğu belirtiliyor. Terör rejimi İsrail'in düzenlediği füze saldırıları sonucu 2 ,Gazze'ye giren İsrail tanklarından açılan ateş sonucu ise bir araçtaki 2 kişi daha hayatını kaybetti.

İSRAİL İLE İŞBİRLİĞİ SUÇLAMASI

El Aksa radyosu, El Fetih'i suçladı. Başbakan Yardımcısı Azzam El Ahmed'in, dün yaptığı ve Tenfidiye'nin dağıtılması gerektiği yolundaki sözlerinden hemen yarım saat sonra İsrail'in Hamas'a bağlı güvenlik güçlerini vurmaya başladığını belirten radyo, önce Refah'taki Tenfidiye karargahının hedef alındığını hatırlattı, bugün de ana karargahın vurulduğunu bildirdi. Refah'ta ise Hamas ve El Fetih arasındaki çatışmaların devam ettiği belirtiliyor. Bu arada bugün Gazze'ye geleceği bildirilen Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın da ziyaretini iptal ettiği kaydedildi.

İSRAİL TANKLARI GAZZE'YE GİRDİ

İsrail bir yandan Gazze'ye yönelik hava saldırılarını sürdürürken, İsrail tanklarıda Gazze'ye girdi. İsrail askerleri tanklarla dün yeniden Gazze'ye girdi. Yaklaşık 6 ay aradan sonra ilk kez Gazze Şeridi'nin içine giren İsrail tanklarının, Beyt Lahiya bölgesinde ilerledikleri bildirildi. Refah'ta, tanklardan açılan ateş sonucu, bir evin isabet aldığı ve 2 kişinin öldüğü haber verildi. Gazze'de yine bir araca füze saldırısı düzenledi. Araçta bulunan 2 kişinin öldüğü kaydedildi.

Etiketler : #Terörist   #İsrail'le   #El   #Fetih   #içindeki   #fitneciler el   #ele   #verdi   #   #Filistin   #yanıyor    
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN