Televizyon izlemede dünya rekoru kırdık

RTÜK’ün verilerinden derlenen televizyon izleme alışkanlıkları raporuna göre Türkiye, günlük televizyon izleme rekoru kırdı.

04-04-2017


Televizyon izleme oranlarında 330 dakika ile dünya birincisi olan Türkiye’de, halkın ilk tercihini magazin programları ve diziler oluşturdu. Son bir yılda 18 bin 586 magazin haberi yapılırken, dizilerle ilgili, medyada 6 bin 177 haber yer aldı. Uzmanlar, zamanının büyük bir bölümünü ekran başında geçiren halkın, sosyolojik ve psikolojik olarak büyük sorunlar yaşayabileceğini belirtiyor.
 

MİLLİ VİZYONUMUZ TELEVİZYON...
 

Televizyon izleme alışkanlıkları üzerine hazırlanan rapor, acı bir gerçeği ortaya çıkardı. Yapılan araştırmaya göre Türkiye, dünya genelinde günlük televizyon izleme oranlarında 330 dakika ile dünya rekoru kırdı. Ajans Press’in RTÜK’ten derlediği verilere göre gününün büyük bir kısmını televizyon izleyerek geçiren Türk halkının ilk tercihi magazin programları ve diziler oldu. Medyada çıkan haberler incelendiğinde magazin haberlerinin dizi haberlerinin önüne geçtiği görüldü.
 
 

18 bin 586 magazin haberi 
 

Geçtiğimiz yıldan itibaren 18 bin 586 magazin haberi yapılırken, dizilerle ilgili ise medyaya 6 bin 177 haber yansıması olduğu belirtildi. Televizyon izleyicilerinin profilinin çıkarıldığı araştırmada kadın izleyiciler sırasıyla bilgi yarışması, dizi, kadın programları, realityshow ve magazin programlarını ağırlıklı olarak izledi. Erkek izleyiciler ise yalnızca tartışma programlarının olduğu dilimde kadınların önüne geçti.

Etiketler : #Televizyon   #izlemede   #dünya   #rekoru   #kırdık   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop