Siyonistlerden itiraf: Hamas üst üste dört zafer kazandı

İbranice yayın yapan bir site, Hamas’ın işgal güçlerini Gazze’den çekilmeye mecbur etmesi, Filistin’deki parlamento seçimlerini kazanmasi, Haziran 2007’de Gazze’de yönetimi tamamen ele geçirmesi ve kuşatmanın kırılması olmak üzere dört büyük zafere imza attığı ifade edildi.

06-02-2008


İnternette İbranice yayın yapan bir site, İslâmi Direniş Hareketi'nin (Hamas) İsrail işgal güçlerine karşı dört farklı zafer kazandığını açıklayan bir haber-analiz yayınladı.  
 
Filistin gazetesinin, Wynet adlı internet sitesinden 3 Şubat Pazar günü alıntıladığı haberde, Hamas’ın işgal güçlerini Gazze’den çekilmeye mecbur etmesi, Filistin’deki parlamento seçimlerini kazanmasi, Haziran 2007’de Gazze’de yönetimi tamamen ele geçirmesi ve kuşatmanın kırılması olmak üzere dört büyük zafere imza attığı ifade edildi.
Söz konusu site, Hamas’ın bu dört büyük zaferi dışındaki diğer zaferlerini de şöyle sıraladı: “Hacıların Gazze’ye giriş ve çıkışlarını sağlaması, Heniye hükümetinin akaryakıt ve elektriği tedarik etmesi, Arap ve İslâm ülkelerinin yanında bazı Batı ve Avrupa ülkelerindeki halkın hareket geçirilerek gösteriler düzenlemesini sağlaması.”
Site, Hamas’ın kuşatma altındaki iktidarını ABD ve İsrail’in tüm önlemlerine rağmen sağlamlaştırdığına işaret ederek bu süreçte gerek Filistin içinde, gerekse dışında kendisine yönelik desteği artırdığına dikkat çekti.
Site ayrıca Hamas’ın halkı seferber ederek düzenlediği mumlu gösterilerle dünya kamuoyunu etkilemeyi ve artı hanesine bir yenisini daha eklemeyi başardığını, gerçek bir güç olarak uluslararası arenaya çıktığını kaydetti.
Haberde, İsrail’i Gazze’den çekilmeye mecbur ederek kazandığı desteği koruyan ve ABD-İsrail baskısına boyun eğmeyen Hamas’ın Filistin Özerk Yönetim Başkanı Mahmut Abbas’la tekrar masaya oturmaya can atmadığının da altı çizildi.
8 Filistinli daha şehid
İsrail'in, Gazze Şeridi'nde Hamas'a ait bir karakola düzenlediği hava saldırısında şehid olanların sayısı 6'ya çıkarken, Mısır sınırında çıkan çatışmada da 2 Filistinli şehid edildi. İsrail ordusu, saldırının önceki gün İsrail'in Dimona kentinde yapılan şehadet saldırısına misilleme olduğunu açıkladı. Dimona'daki saldırıyı Hamas'ın askeri kanadı üstlenmişti ve bu şehadet saldırısı Hamas'ın 2004'ten bu yana üstlendiği ilk saldırı olmuştu. Terör devleti İsrail Başbakanı Ehud Olmert'in partisinin üst
düzey yetkililerinden Tzachi Hanegbi, İsrail hükümetinden Hamas'ın siyasi liderlerini hedef alarak gruba karşı mücadeleyi hızlandırmasını istedi. Hanegbi, İsrail'in 2004'te Gazze Şeridi'nde düzenlediği katliamlarla Hamas'ın liderlerinden Ahmed Yasin ve Abdülaziz el Rantisi'yi şehid etmesinin, Hamas liderliğinin "intihar saldırılarını sürdürme motivasyonu üzerinde doğrudan etkisi olduğunu" söyledi. Önceki gün de, içinde şehadet eylemcilerinin de bulunduğu 5 Filistinli şehid olmuştu. Dün şehid olan direnişçilerle birlikte son 24 saat içerisinde şehid olan direnişçi sayısı 10’a yükselmiş oldu. (Vakit)

 

Etiketler : #Siyonistlerden   #itiraf:   #Hamas   #üst   #üste   #dört   #zafer   #kazandı   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN