Siyonist işgal güçleri 6 ayda 25 Filistinli çocuğu katletti

Uluslararası Çocukları Savunma Hareketi Filistin Şubesi, işgal güçlerinin 2018'in başından bu yana 21'i Gazze Şeridi'nde olmak üzere Filistinli 25 çocuğu katlettiğini açıkladı.

05-07-2018


Uluslararası Çocukları Savunma Hareketi Filistin Şubesi, işgal güçlerinin 2018'in başından bu yana 21'i Gazze Şeridi'nde olmak üzere Filistinli 25 çocuğu katlettiğini açıkladı.
 
Hareket, bugün (2 Temmuz Pazartesi) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, 18 çocuğun 30 Mart'tan bu yana Gazze Şeridi sınırında yürütülen barışçıl Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine işgal güçlerinin ateş açması sonucu şehit olduğunu ifade etti.
 
İşgal askerlerinin gerçek mermi kullanarak çocukları kasıtlı olarak öldürdüğü kaydedilen bildiride, 25 çocuktan 21'inin gerçek mermiyle şehit olduğu ve 11'inin yarasının başında ve boynunda olduğu kaydedildi.
 
Bildiride, işgal güçlerinin kendisi için hiçbir tehdit teşkil etmemelerine rağmen Filistinli çocukları kasıtlı olarak ve öldürücü bir şekilde hedef aldığı belirtildi.
 
Bildiride ayrıca işgal askerlerinin herhangi bir ceza almayacaklarını bildikleri için çocukları öldürmekten kaçınmadıkları ifade edildi.
 
Çocukları Savunma Hareketi, işgal güçlerinin 2017'nin ilk altı ayında Filistinli dokuz çocuğu şehit ettiğini hatırlattı.
 
Hareket, işgal rejiminin uluslararası hukuku hiçe saydığına dikkat çekerek, uluslararası toplumu Filistinli çocukları katleden işgalci canilerin gözaltına alınmaları ve yargılanmaları için acilen harekete geçmeye davet etti.
 
(Kaynak: turkish.palinfo.com)

Etiketler : #Siyonist   #işgal   #güçleri   #6   #ayda   #25   #Filistinli   #çocuğu   #katletti   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop seks shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop sex toys istanbul izmir sex shop izmir sex shop sex shop izmir sex shop izmir sex shop izmir izmir sex shop bakırköy sex shop kadıköy sex shop ataşehir sex shop