Siyonist çete iyice azdı: Heniye’nin evine yapılan füze saldırısında 3 şehid

Bush’un gezisinden destek alan korsan devlet İsrail’e ait savaş uçakları, Filistin Başbakanı İsmail Heniye’nin evinin yakınındaki bir aracı füzeyle vurdu. Saldırıda, aracın içindeki üç Filistinli mücahidin şehid olduğu, birinin de yaralandığı bildirildi.

15-01-2008


Bush’un ziyareti, işgal-terör çetesi İsrail’i azdırdı. Eli kanlı çocuk katili ABD Başkanı Bush’un Körfez ülkelerinde, kukla devlet başkanlarıyla görüştüğü sırada, beslemesi İsrail, Gazze’de Hamas’a yönelik kanlı saldırılarını yoğunlaştırdı.  
 
Bush’un gezisinden destek alan korsan devlet İsrail’e ait savaş uçakları, Filistin Başbakanı İsmail Heniye’nin evinin yakınındaki bir aracı füzeyle vurdu. Saldırıda, aracın içindeki üç Filistinli mücahidin şehid olduğu, birinin de yaralandığı bildirildi. Olayın duyulması üzerine Gazze halkı sokaklara çıkarak, işgal devleti İsrail ve destekçisi ABD’yi protesto etti.
İslâm ülkelerini kana buluyan emperyalist ABD Başkanı Bush’un Ortadoğu ve Körfez ülkeleri gezisinden destek bulan işgalci-korsan devlet İsrail, Hamas yönetimindeki Gazze’ye saldırılarını yoğunlaştırdı.
 Siyonist rejim savaş uçaklarının, Filistin İslâmi Hükümeti Başbakanı İsmail Heniye'nin Gazze Şati mülteci kampında bulunan evinin yakınına dün füze atarak bir aracın içindeki üç Filistinli mücahidi şehid ettiği, bir Filistinliyi de yaraladığı bildirildi.
 İsrail askeri yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Filistin Başbakanı İsmail Heniye'nin korumalarının kaldığı bir karakolun yanında bir aracın içinde bulunan Filistinli mücahidlerin hedef alındığı, şehid edilen mücahidlerin Yahudi işgal bölgesi Sderot'a atılan füzelerden sorumlu tutulduğu belirtildi.
 Açıklamada, Filistinlilere yönelik saldırının İsrail işgal ordusu ile iç güvenlik teşkilatı Shin Bet arasındaki koordinasyon sonucu gerçekleştirildiği, şehid edilen Filistinlilerin birinin Nidal Amudi adlı Filistin İslâmi Cihad hareketinin önde gelen savaşçılarından olduğu, siyonist hedeflere yönelik füze saldırılarından sorumlu tutulduğu, diğer şehidin ise Hamas hareketine yakınlığıyla bilinen Filistin Halk Direniş Komitelerine bağlı mücahidlerden Mahar Nevhuh olduğu belirtildi.
Filistin İslâmi Cihad hareketi mücahidleri ile Filistin Halk Direniş Komitesi mücahidlerinin aynı araç içinde bulunması, siyonist işgal güçlerine karşı direnişte Hamas ile Filistin İslâmi Cihad hareketinin ortak hareket ettiğini gösteren başka bir örnek oldu.

Siyonist Maariv gazetesi: İsrail, Gazze’de  katliama hazırlanıyor
İslâmi Direniş Hareketi Hamas’ı tecrit etme ve etkinliğini kırma amacıyla Gazze’ye uygulanan ambargonun başarısız olduğu yönünde siyonist hükümet tarafından açıklamaların yapıldığı bir ortamda siyonist Maariv gazetesi, işgal ordusunun Gazze’yi işgal edeceğini ve katliam gerçekleştireceğini içeren kanlı bir planı ortaya çıkardı.
Gazetede 11 Ocak Cuma günü yayınlanan konuyla ilgili dosyada siyonist ordunun Gazze’nin işgali ile ilgili planının ayrıntılarına varıncaya dek tamamlandığı uygulanmasının sadece bir zamanlama meselesi olduğu, bu konuda siyonist hükümetten talimat beklendiği iddia edildi.  Gazetede çıkan habere göre hazırlanan planda Gazze’nin tamamının işgal edilmesi düşünülmüyor, sadece direnişçilerin füze ve roket saldırıları düzenledikleri kenar mahalleler ile Filistinli güçlerin direncini kıracağına inanılan ve önceden tespit edilen bölgeleri kapsadığı belirtiliyor. Gazze’ye saldırı planında binlerce Filistinlinin öleceği öngörülürken siyonist asker kaybının da önceki saldırılardan yapılan çıkarsamalar neticesinde iki yüzü bulabileceği tahmin ediliyor. Siyonist hükümetin bu kadar kaybı göze alamadığı için planın uygulamasını geciktirdiği sanılıyor. (Vakit)
 

Etiketler : #Siyonist   #çete   #iyice   #azdı:   #Heniye’nin   #evine   #yapılan   #füze   #saldırısında   #3   #şehid   
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN