Rus Kilise liderinden, "bilim papazları"nı utandıracak açıklama: Tesettür Allah’ın emridir  

Oskof Vicehnty, önceki gün verdiği bir radyo röportajında Ortodoks kilisesine mensup olan bazı kadınların başörtüsü kullanmaktan kaçınmalarını eleştirdi ve “Nasıl olur da Müslüman kadınlar ve hatta küçük kızlari bile bu ilahi emri yerine getirir de bizim kadınlarımız Allah’ın azabından korkmazlar ve O’nun emrine riayet etmezler?” dedi.

10-02-2008


Rusya’nın merkezindeki Yekatrinberc şehrindeki Ortodoks kilisesi lideri, kadınların tesettürlü giyinmelerini Allah’ın emri olarak niteledi.  
 
Oskof Vicehnty, önceki gün verdiği bir radyo röportajında Ortodoks kilisesine mensup olan bazı kadınların başörtüsü kullanmaktan kaçınmalarını eleştirdi ve “Nasıl olur da Müslüman kadınlar ve hatta küçük kızlari bile bu ilahi emri yerine getirir de bizim kadınlarımız Allah’ın azabından korkmazlar ve O’nun emrine riayet etmezler?” dedi. Oskof Vicehnty, sözlerine şöyle devam etti: “Bazı Ortodoks kadınlar, başörtüsünün Rusya’da alışılmış olmadığı bahanesini ileri sürerek ve başörtüsü taktıklarında utandıklarını belirterek bu ilahi sorumluluktan kaçabileceklerini sanıyorlar. Halbuki bizler Allah’ın emirlerini yerine getirmekle sorumluyuz.” (Haber Vaktim)
 

YORUMLAR
  • FATIH   17-02-2008 23:10

    MEHMED BEY YERLI GAVURLAR DEDIGIN GRUP PARASININ PESINDE GIDIYOR SORUN BU. BAKIYOM BU TIP INSANLAR TV LERDE NE KONUSACAKLARINI BILE BILMIYORLAR SORUNUN CEVABINI BILE VERMIYORLAR BOZUK PILAK GIBI TIKANIRLAR. BAKIYOM LAIKPERESTLER BIZ VAR OLDUKCA KIMSE CUMHURIYETI YIKAMAZLAR DIYORLAR, OYSA BUNLARIN CUMHURİYET GİBİ BİR DERDİ DE YOK, KULTURLER DIYARI DEDIKLERI AVRUPAYA ULKEYI KENDI MENFAATLERI ICIN PEŞKES ÇEKERLER.

  • mehmed akgül   10-02-2008 18:50

    İşte buyrun efendim elin gavuru dediyimizin papazı dahi, baş örtüsünün ALLAHIN emri olduğunu anlıyor tavsiye ediyorda bizim yerli gavurlar nedense inadlarına devam ediyor, bu ne tezattır yarabbi ,bu insanlar yarın ölmeyecekmi , yarın ALLAHIN huzuruna çıkmayacakmı .yarın o huzurda hesap vermeyeceklermi, inanın aklım mantığım almıyor ve işin entrasanı bu adamların ünvanı prof ,yani ilmi alanda en yüksek ünvan , adamlar bu ünvanı elde etmişler etmesine ama nedense yaratılış gayelerini bir türlü anlayamamış sapıklardan olmuşlar bizim bir arkadaş vardıda derdiki yahu arkadaş gavurun alimleri müslüman oluyor bizim proflar gavur oluyor acaba neden demiştide diyer bir arkadaş hemen cevabı çarpmıştı torpille haramla üç kagıtla prof olunursa onda din iman kalırmı demişdi galiba çok haklıydıda

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Makaleler

Hava Durumu


VAN